Petrić preporodio Partizan! Za pola sata do tri boda i golčina Terzića za slavlje na krovu! (GALERIJA)

19:18

0

Stadionom se orilo "Uprava napolje"

0MET8614 - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana posle pobede u Ligi konferencija protiv Kelna na "Rajnenergiju", savladali su i ekipu Voždovca, na krovu sa 4:0 (3:0).

Do ubedljive pobede, crno-bele su stigli golovima Rikarda Gomeša, Kvinsija Meniga i Nikole Terzića, a dve asistencije je upisao Bibras Natho.

Već u devetom minutu, preko Rikarda Gomeša, crno-beli su stigli do vođstva i nagovestili efikasan meč. Imali su loptu u svojim nogama i nizali napade, a isti igrač je, nakon sjajne asistencije Dijabatea, koji je doslovno polomio odbranu po desnoj strani, u 23.minutu duplirao prednost.

Samo pet minuta kasnije, Menig je, na asistenciju Natha doneo 3:0. Izraelac je večeras bio neverovatan, njegove lopte bile su tačne, saigrače je pronalazio na svakom delu terena, ali i Krunić na golu domaćina je bio siguran.

Jedina konkretna prilika za Zmajeve, bila je ova mladog Neškovića, iz 16. minuta, dok je Burmaz u finišu poluvremena mogao da kazni grešku crno-belih, ali je ostalo 3:0.

U nastavku, ritam meča je znatno opao. Voždovčani su bili konkretniji, koristili su izmene koje je načinio Gordan Petrić, ali, kvalitet Partizanove igre nije opao čak ni kada su trojica mladih igrača zamenila inostrana pojačanja.

Tako su 30 minuta na terenu dobili Nikola Terzić, Nemanja Jović i Samed Baždar. Zmajevi su u finišu imali više lopte u nogama, nekoliko puta su nagovestili da mogu da ugroze Popovićev gol, što je iskoristio Terzić i na asitenciju Baždara, postavio konačnih 4:0.

Crno-beli se sada okreću Ligi konferencije, u četvrtak sledi revanš meč sa ekipom Kelna.

90. minut - I dok je domaćin bio na korak od gola, Terzić je potvrdio pobedu Partizana, 4:0. Dobio je krilni igrač loptu u prostor od Baždara, krenuo ka golu, namestio je na jaču nogu i pogodio gornji ugao. Sudija je potom svirao kraj!

87. minut - Voždovac sve opasniji. Nakon kornera, Popović stiže do lopte, ali domaćin ponovo u akciji.

84. minut - Sve lopte Partizana idu ka Pavloviću, ali Voždovcu je jasno da upravo od njega stiže i najveća opasnost, pa je odbrana uvek spremna da reaguje

78. minut - Pitanje pobednika je odavno rešeno, ali Voždovac se može upisati

76. minut - Zlatan Šehović menja kapitena Slobodana Uroševića

71. minut - A evo nove prilike Pavlovića, nakon asistencije Uroševića, ali i sada pored stative

70. minut - Dušan Todić umesto Borisava Burmaza

67. minut - Pavlovića većeras neće, bar u ovoj situaciji - Krunić uspešniji. Nakon okreta, šutirao je pravo u golmana

65. minut - Tek je Jović ušao, a već je kreirao napad za novi gol. Međutim, pravovremena reakcija defanzivaca

59. minut - Natho napušta teren, kao i Kvinsi Menig, Fuseni Dijabate i Rikardo Gomeš, umesto njih tu su Andrija Pavlović, Samed Baždar, NikolaTerzić i Nemanja Jović. Izmene i kod domaćina, ulazi Branislav Marković umesto Nikše Vujanovića, dok je Martin Novaković ušao umesto Mihajla Neškovića

55. minut - Voždovac sve konkretnijih. Nisu nizali opasne prilike, ali su delovali sigurnije i motivisanije

52. minut - Rikardo blizu trećeg pogotka, ali je Krunić ovog puta imao sreće

46. minut - Nastavlja se meč. Veljko Trifunović na terenu, u svlačionici je ostao Edin Ajdinović

45. minut - Sledi pauza, Partizan vodi sa 3:0!

43. minut - Burmaz je mogao da kazni grešku Vujačića, ali Popović pravovremeno reaguje

40. minut - Evo i prilike na drugoj strani, Hajdin u napadu, ali Živković odlično reaguje

39. minut - Nova velika šansa za Partizan, pokušaj Dijabatea ide pored stative! Mogao je da asistira Menigu ili Rikardu, ali...

33. minut - Nešto mirniji tok igre. I dalje je više lopte u posetu crno-belih

28. minut - Kvinsi Menig nakon asistencije Natha, koji večeras deli lopte kao na tacni, 0:3. Ipak, navijači Partizana, koji se nalaze na krovu, iako zadovoljni igraom ekipe, imaju poruku za upravu - ori se "Uprava napolje"!

23. minut - I evo ga, Natho koristi grešku defanzivaca domaćina i sjajno pronalazi Rikarda, a napadač iz prve, pronalazi prostor između stative i golmana, 0:2. Crno-beli potpuno zasluženo imaju prednost

22. minut - Natho i Menig su kombinovali, ali tik pored stative. Izraelac večeras naročito motivisan

16. minut - Nešković zagrejao Popovića. Bivši igrač Vojvodine je ozbiljno zapretio crno-belima i nagovestio da će u nastavku biti zanimljivo

15. minut - Partizan ima terensku inicijativu, ređaju se prilike, Krunić siguran na golu

12. minut - Natho centrira, lopta stiže do Uroševića, a lopta od igrača odbrane ide u korner. Tražili su crno-beli penal, a nakon oglađavanja VAR-a, ipak je izveden udarac iz ugla

9. minut - GOOOOOOL! Dijabate po desnom krilu, prebacuje sa desne na levu nogu i centrira, a u skoku je loptu pokupio Rikardo! Krunić nemoćan, 0:1!

6. minut - Prvi konkretniji napad Voždovca, ali je na mestu Vujačić. Na drugoj strani, Natho previše zadržava loptu

3. minut - Lopta u nogama Partizana, ali crno-beli u uvodnim minutima pretežno na svojoj polovini

1. minut - Krenulo je na krovu, prvi napad za domaćina