0

Domaći ubedljivi u trijumfu nad Dinamom iz Zagreba

Tan2022-9-14_194339534_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Verovatno je večeras najlepše na svetu biti navijač Milana!

Prvi put još od 2013. godine fudbaleri ovog kluba ostvarili su trijumf u Ligi šampiona. A ceh je platio zagrebački Dinamo - 3:1 (1:0).

Milanovo pobedničko veče počelo je golom Olivijea Žirua iz jedanaesterca u 45. minutu, a na samom startu drugog poluvremena Aleksis Salemakers je duplirao prednost domaćih.

Mislav Oršić je šokirao ekipu Milana i doneo nadu svojim navijačima u 56. minutu, ali je Tomaso Pobega u 77. i definitivno rešio pitanje pobednika.

Zanimljivo je da su Milan i Dinamo poslednji put na San Siru igrali 2000. godine, a domaćin je slavio istim rezultatom kao večeras.

Milan je preuzeo prvo mesto na tabeli od Dinama, a u drugom meču ove grupe kasnije igraju Čelsi i Salcburg.

U istom terminu kao i Milan - Dinamo odigran je i duel Šahtjora i Seltika, koji je završen bez pobednika - 1:1. Gosti su poveli autogolom Artema Bondarenka u 10. minutu, a remi je Šahtjoru doneo Mihajlo Mudrik u 29. minutu. Ukrajinski tim stigao je do četvrtog, a škotski do prvog boda u Ligi šampiona.