Tadić zamalo spasitelj, Ajaksova tragedija na Enfildu! Levandovski osetio moć Bajerna! (FOTO, VIDEO)

20:49

0

Kapitenu Srbije nedostajalo nekoliko centimetara da spreči pobedu Liverpula

Tan2022-9-13_222937875_0 - Copyright Tanjug/(Peter Kneffel/dpa via AP

Velika fudbalska drama viđena je na Enfildu u duelu Liverpula i Ajaksa u 2. kolu Lige šampiona! Slavili su domći sa 2:1, a samo nekoliko centimetara nedostajalo je kapitenu Srbije i tima iz Amsterdama Dušanu Tadiću da spreči pobedonosni pogodak Matipa u samom finišu susreta.

Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Prvi gol za Liverpul delo je Mohameda Salaha u 17. minutu, koji je tako prekinuo post od sedam mečeva bez pogotka, a izjednačenje Ajaksu doneo je Kudus 10 minuta kasnije. Treba napomenuti i da je mladi srpski fudbaler Stefan Bajčetić dobio nekoliko minuta na terenu u crvenom dresu.

Mnogo se očekivalo od duela Bajerna i Barselone u Minhenu. Što zbog činjenice da se sudaraju dva giganta, što zbog Roberta Levandovskog koji je letos napustio Bavarce i pojačao Katalonce. Bila je Barselona bolji tim, konstanto napadala, ali i promašivala šanse. A onda je sve otišlo na stranu Bajerna za samo 4 minuta.

Najpre je Lukas Ernandez u 50. pogodio za vođstvo, a Liroj Sane u 54. postavio konačan rezultat susreta - 2:0. Inter je u ovoj grupi prethodno rutniski odradio posao na gostovanju Viktoriji u Plzenju.

Dva prilično velika iznenađenja viđena su u Grupi B. Pobeda Leverkuzena nad Atletiko Madridom od 2:0 nipošto nije bila očekivana, ali se prava senzacija dogodila u Portu gde je domaći tim pregažen od strane Briža - 0:4!

Stvari su se zakomplikovale i u Grupi D nakon iznenađujućeg poraza Totenhema od Sportinga. U drugom meču Ajntraht je slavio na gostovanju Marselju sa 1:0.