Senzacija! Najveća pobeda Dinama ko zna otkad, moćni, prebogati Čelsi ostavio kosti u Zagrebu!

Autor: G. F.

Dortmund držao čas fudbala gostima iz Kopenhagena

Tan2022-9-6_1959151_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

Počela je Liga šampiona! Spektakularno kako i dolikuje!

Već prve dve utakmice donele su ljubiteljima fudbala pravo uživanje. Osim ako navijaju za poražene. U ovom slučaju za Kopenhagen i Čelsi.

Fudbaleri zagrebačkog Dinama ostvarili su verovatno najveću pobedu u ovom veku i Ligu šampiona otvorili skalpom moćnog, prebogatog Čelsija.

Jedini gol na utakmici postigao Mislav Oršić u 13. minutu. Dobio je loptu, zatrčao se ka golu, prešao tako 50 i kusur metara, otresao Veslija Fofanu, koga je Čelsi platio "tričavih" 80 miliona evra, te bocnu loptu pored golmana Kepe!

Bio je to jedini gol vredan ogromna tri boda, ali sudeći prema dešavanjima na terenu, ne bi bilo čudno ni da je trijumf Dinama bio ubedljiviji.

Tanjug/AP Photo/Martin Meišner

Tuguju večeras i navijači Kopenhagena posle prave fudbalske lekcije koju su dobili u Dortmundu.

Lakih i ubedljivih 3:0 za domaćina golovima Rojsa u 35, Gerera u 42. i Belingema u 83. minutu  onako baš lepo opisuju odnos snaga dva tima.

Počela je Liga šampiona. Ako bude kao u prve dve utakmice, biće zaista spektakl!