Totenhem je ozbiljan - Prespavao prvo poluvreme, a onda prečka, stativa, pa Kejn (FOTO/VIDEO)

20.08.2022

13:25

0

Konteov tim osvojio sedam od devet mogućih bodova u prva tri kola

Tan2022-8-20_15134449_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

Totenhem je pobedio Vulverhempton 1:0, ali je rezultat mogao da bude mnogo drugačiji, no glavna vest je ulazak Harija Kejna u istoriji.

Nakon što su "pevci" bukvalno prespavali prvo poluvreme, u kome je domaćin bio osetno bolji, usledilo je potpuno drugačije drugo poluvreme. Domaćin je živnuo i počeo da napada u serijama, tako da je razlika u kvalitetu postala više nego očigledna.

Na kraju, Hari Kejn je posle jednog kornera ostao usamljen i glavom je lako savladao golmana Vulvsa Saa.

Kejnu je ovo 250. gol u dresu Totenhema u svim kategorijama, a 185. u Premijer ligi. On je tako postao rekorder po broju postignutih golova za samo jedan klub

Sa tih 185. golova se popeo na četvrto mesto večne liste najboljih strelaca Premijer lige, pretekavši Serhija Aguera, koji je do sada držao rekord po broju golova za jedan klub.

Treba očekivati i da će na večnoj listi preteći trećeplasiranog Endija Kola, koji ima 187, dok će Vejn Runi sa 208 verovatno malo sačekati. Prvi je i dalje nedodirljvi Alan Širer sa 260 golova.

Totenhem ne igra konstantno ove sezone. Sautempton je u prvom kolu prosto razbio i odigrao prelepo, da bi protiv Čelsija slabo počeli i na kraju spasili bod debelo u nadoknadi vremena, a sada postaje jasno da u prve tri utakmice tim počinje vrlo sporo.

Vulvsi su u prvom poluvremenu bili bliži golu, ali pravih šansi nije bilo. Totenhem je prvi šut u okvir gola uputio tek u 45. minutu.

Drugo poluvreme – druga priča. Napalo se u serijama, Kejn je pre gola pogodio prečku, Son je pogodio stativu, bilo je baš izglednih šansi.

Sve u svemu, deluje ovo kao tim koji će se sasvim sigurno boriti za prva četiri mesta. Vulvsi su posle tri kola ostali samo na jednom bodu. Danas je za Vukove debitovao i Mateus Nunes, koji je stigao pre dva dana iz Sportinga…