Srbin zablistao u Francuskoj! Dva gola Komnena Andrića u velikom preokretu Klermona! (VIDEO)

14.08.2022

17:15

0

Strelac i nekadašnji zvezdaš Dioni

profimedia-0713973001 - Copyright Profimedia/Matthieu Mirville/DPPI

Fudbaleri Klermona su minulog vikenda na otvaranju sezone u Ligi 1 pred svojim navijačima doživeli katastrofu protiv PSŽ-a (0:5), ali su se iskupili trijumfom na gostovanju Remsu rezultatom 4:2. Dvostruki strelac u pobedi Klermona bio je srpski internacionalac Komnen Andrić.

Domaćin je bio blizu osvajanja tri boda, tako je bar izgledalo nakon prih 45 minuta. Vodio je sa 2:0 golovima Dumbija i Baloguna koji su bili precizni iz penala. U nastavku je za Rems sve krenulo naopako u 47. minutu. Štoper Emanuel Agbadu je zaradio direktan crveni karton, napravio je prekršaj kao poslednji igrač odbrane i doneo probleme svom timu.

Andrić je iz penala u 51. minutu smanjio na 2:1, a deset minuta kasnije izjednačio. Totalni preokret doneli su Muhamed Čam i Žeremi Bela za konačnih 4:2.

Dva gola prednosti ispustio je i Okser i na kraju osvojio samo bod. Već u 10. minutu je stekao lepo vođstvo protiv Anžea koji je smanjio na 2:1 pogotkom bivšeg prvotimca Zvezde Luisa Dionija. U 77. minutu Amine Salama je postavio konačnih 2:2.