Mesi i Nejmar plesali kao nekada u Barseloni! PSŽ petardom krenuo u odbranu francuskog trona!

06.08.2022

21:36

0

Sveci deluju veoma moćno na startu sezone

profimedia-0712456918 - Copyright Profimedia

Fudbaleri Pari sen Žermena bili su ubedljivi na otvaranju francuskog šampionata pošto su u gostima savladali ekipu Klermona rezultatom 5:0. Srpski fudbaler, Komnen Andrić, bio je najzapaženiji u redovima domaćina, ali nije uspeo da dođe do pogotka.

Prvi se u strelce upisao Nejmar u devetom minutu nakon odlične asistencije Lionela Mesija. Bio je Brazilac prilično raspoložen danas, pogotovo u prvom poluvremenu, dok je drugo poluvreme obeležio Argentinac.

Petnaestak minuta kasnije Parižani su uspeli da dupliraju prednost. Igrao se 26. minut kada je strelac prvog gola, Nejmar, uposlio Ašrafa Hakimija koji je pokazao kojom brzinom raspolaže, a potom fantastičnim udarcem savladao golmana domaćina.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već u 38. minutu kada je ponovo Nejmar bio u ulozi asistenta, a mrežu je ovoga puta zatresao štoper, Markinjos.

Na četvrti pogodak se čekalo do 80. minuta. Asistent je bio, naravno, Nejmar, a Lionel Mesi se na atraktivan način upisao u strelce.

Ipak, najlepši momenat na meču viđen je šest minuta kasnije, kada je Leandro Paredes poslao odličnu loptu ka saigraču iz reprezentacije, a ovaj je fenomenalno primio na grudi, a potom makazicama lobovao golmana i postavio konačan rezultat.

U narednom kolu PSŽ dočekuje ekipu Monpeljea, dok će Klermon ići u goste Remsu.