Šumari su ovo čekali 23 godine! Notingem slavi Avonjija i fantastičnog Hendersona!

17:43

0

Forest bolji od Vest Hema za prvu pobedu u Premijer ligi

Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Dvostruki šampion Evrope Notingem Forest pune 23 godine nije igrao u najjačem takmičenju na Ostrvu.

Vratili su se i već u drugom kolu, na prvoj utakmici pred svojim navijačima ostvarili pobedu. Pobedili su Vest Hem sa 1:0 (1:0) golom Taiva Avonjija u zaustavnom vremenu prvog poluvremena.

Zbog toga je u gradu nedeljno popodne rezervisano za veliku žurku, a pored Avonjija slavi se i čudesni golman Din Henderson. Čuvar mreže Foresta je u 65. minutu uhvatio živu loptu posle šuta Deklana Rajsa iz jedanaesterca.

Imali su domaći i sreće jer su šutevi fudbalera Vest Hema dva puta završavali na prečki, a zanimljivo je da je VAR poništio po jedan gol i Šumarima i Čekićarima.