Haland kao Mitar: Norvežanin sa dva komada Vest Hemu poveo Siti ka odbrani titule (VIDEO)

07.08.2022

17:44

0

Tim Pepa Gvardiole odlično startovao u Premijer ligi

haland3 - Copyright Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester Sitija pobedom su započeli odbranu titule u Premijer ligi, pošto su danas na startu nove sezone savladali Vest Hem u Londonu 2:0.

Dvostruki strelac bio je skupo plaćeno letošnje pojačanje Erling Haland.

Norvežanin je prvo pogodio sa bele tačke u 36. minutu, a potom i na asistenciju Kevina De Brujnea u 65. minutu.

Najbolji fudbaler Sitija zadržao se na terenu do 78. minuta kada je Pep Gvardiola odlučio da ga zameni Hulijanom Alvarezom. Tokom utakmice Haland je bio stalna opasnost. Veoma je lako ulazio u prilike, pa je iza dva postignuta gola ostalo i nekoliko nerealizovanih dobrih prilika za pogotke.

Tanjug/AP

Zanimljivo je da se Haland često na svojim debijima upiusivao u listu strelaca. Tako je bilo na debiju za Molde 26. aprila 2017. godine u Kupu protiv ekipe Voldea, dok je na prvom meču za Borusiju Dortmund protiv Augsburga 18. januara 2020. godine tri puta tresao mrežu i to za 23 minuta igre. Samo se u Red Bulu se na njegov prvi gol moralo da čeka nekoliko meseci.