Piksi već trlja ruke! Mitar rešeta, a Tadić asistira – Kapiten Orlova MVP Eredivizije!

17:06

0

Iskusni Srbin odmah pokazao da će i ove sezone biti pokretač Kopljanika

tadic - Copyright Profimedia

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije i Ajaksa Dušan Tadić upisao je asistenciju u trijumfu "kopljanika" nad Fortunom u Sitardu (3:2) u prvom kolu holandske Eredivizije, čiji je ove subote vođa Orlova postao MVP.

Tadiću je današnja asistencija bila ukupno 118 u elitnom rangu holandskog fudbala, a kako je uz to postigao i 108 golova izbio je na prvo mesto liste fudbalera koji su direktno učestvovali u najviše postignutih golova svojih timova, sa jednim više ispred legende tamnošnjeg fudbala Dirka Kajta (225).

Ajaks je odbranu titule počeo pobedom posle preokreta. Domaćin je na poluvremenu vodio golom Pola Gladona u 6. minutu, međutim, tim iz Amsterdama preokrenuo je tok utakmice u privh petnaestak minuta drugog poluvremena.

Izjednačenje Ajaksu doneo je Tejlor u 48. minutu, već u 51. bilo je 2:1 za goste golom Renša, a treći gol za "kopljanike" postigao je Brobi u 62. minutu posle asistencije Tadića.

Fortuna je u finišu meča ublažila poraz preko turskog veterana Buraka Jilmaza koji je ovog leta pojačao tim iz Sitarda.

Ajaks je trostruki uzastopni prvak Holandije, koja 2020. nije imala šampiona zbog pandemije koronavirusa.

Izvor: Tanjug