16:14

0

Sjajno izdanje londonskog tima

Totenhem - Copyright Tanjug/Kirsty O'Connor/PA via AP

Totenhem je u prvom kolu Premijer lige na svom stadionu potpuno dominirao nad Sautemptonom i slavio 4:1. Gosti jesu prvi došli do vođstva preko Vord Prausa, ali su ''Pevci'' potom ubacili u petu brzinu i pregazili protivnika.

Kao što smo već pomenuli, Sautempton je prvi postigao pogodak i to kakav. Igrao se 12. minut kada je Musa Đenepo poslao centaršut ka Džejmsu Vord Prausu, koji je na fantastičan način šutirao i doveo svoj tim u vođstvo.

Delovalo je kao dobar početak izabranika Ralfa Hazenhitla, ali se sve vrlo brzo promenilo. Radost gostiju trajala je samo desetak minuta, pošto je u 21. Totenhem došao do izjednačenja. Dejan Kuluševski je sa desnog boka centrirao ka Rajanu Sesenjonu, koji je natrčao iz drugog plana i glavom sproveo loptu u mrežu.

Samo deset minuta kasnije videli smo i potpuni preokret. Hjon Min Son je u 31. minutu sa leve strane poslao loptu ka Eriku Dajeru, koji se fenomenalno snašao i savladao protivničkog golmana.

Na startu drugog poluvremena Hazenhitl je u igru uveo Džeka Stivensa i Stjuarta Armstroga, međutim, to apsolutno ništa nije promenilo.

Treći pogodak viđen je u 61. minutu kada je Mohamed Salisu veoma nespretno reagovao i postigao komičan autogol, a samo dva minuta kasnije u strelce se upisao i Kuluševski na asistenciju Emersona Rojala.

Ekipa Antonija Kontea u narednom kolu gostuje Čelsiju u gradskom derbiju na ''Stamford Bridžu'', dok će Sautempton dočekati Lids.