Drama i slavlje srpskih timova u kvalifikacijama: Radnički sam sebe eliminisao (4:7), Čuka se ne šali (4:0)

28.07.2022

19:50

0

Brđani idu na Tvende, Nišlije se okreću domaćem prvenstvu

20220502npVujadinovic4 - Copyright MN Press

Srpske ekipe, Radnički iz Niša i Čukarički sa Banovog brda večeras su igrale revanš mečeve drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Nišlije su prve otvorile program, a na Čair je stigla ekipa Gzire. Pre nedelju dana na Malti su remizirali, 2:2, a večerašnji susret rešen je nakon penala, 7:4 (3:3). Domaćin je čak tri puta imao prednost na ovom meču, ali se kockao i Gziru poslao u treće kolo, te su Maltežani ostavrili najveći uspeh u istoriji kluba.

Meč u Nišu pratio je i i selektor fudbalera Srbije, legendarni Dragan Stojković Piksi.

Na Banovom brdu Čukarički  je potvrdio dominaciju nad ekipom Rasing uniona. Srpska ekipa je imala prednost iz prvog meča koji je pre sedam dana odigran u Luksemburgu, 4:1, a večeras su bili i sigurniji, slavili su sa 4:0.

Mečeve možete pratiti uživo u blogu na portalu 24sedam.

UŽIVO

94. minut (Čukarički) - Ubedljiva pobeda Brđana, 4:0

90. minu (Čukarički) - Igraće se još četiri minuta

Pejović pogađa prečku u prvoj seriji;

86. minut (Čukarički) - Mirno na Brdu, Čuka kontroliše dešavanja na terenu

121. minut (Čair) - Slede penali!

120. minut (Čair) - Opasnost po Radnički, ali ovog puta siguran Dujmović! Igraće se još jedan minut

117. minut (Čair) - Novi poklon Gziri! Radnički kao da pokušava da sam sebe pobedi i eliminiše iz takmičenja. Kasnila je odbrana, Dujmović nije reagovao, pa je Maksvel slavio, 3:3

114. minut (Čair) - Sreća na strani Radničkog, golman je već bio savladan, ali prečka Gzire

73. minut (Čukarički) - Još jedan mladić Čukaričkog u ovom dvomeču dolazi do pogotka, Spasojević je prevario odbranu, te šutirao pored golmana, 4:0

70. minut (Čukarički) - Na Brdu je odavno pitanje daljeg plasmana rešeno. Bez potcenjivanja rivala, ali prema prikazanom, jasno je da je Čukarički kvalitetniji rival

110. minut (Čair) - Slobodan udarac za rivala, Dujmović postavlja živi zid koji odlično reaguje!

106. minut (Čair) - Ponovo greška u odbrani Nišlija, došlo je do nesporazuma golmana i defanzivca, srećom, rival ovog puta nije kaznio

105. minut (Čair) - Gotov je prvi produžetak, 3:2 za Radnički

101. minut (Čair) - Penal za Nišlije, Pejović uzima loptu i Radnički vodi sa 3:2!

59. minut (Čukarički) - Lukić juriša, ali je mladi fudbaler ovog puta ostao bez pogotka

51. minut (Čukarički) - Opasan je Čukarički uprkos sigurnom vođstvu te nastavljaju veoma ofanzivno. Centrirao je Roganović iz kornera, pravo na volej Ivanoviću, koji je "pocepao" mrežu!

93. minut (Čair) - Prilika za popravni Tomića, korner za Radnički, a potom i lopta za goste

91. minut (Čair) - Počinje produžetak u Nišu i evo velike šanse u prvim sekundama za domaćina koji je pokazao da nije poljuljan pogotkom, ali falio je korak Meraklijama

45. minut (Čukarički) - Nastavljen je susret i na Banovom brdu

102. minut (Čair) - Au kakav šok! Sudija se spremao da svira kraj i Džeferson vodi Gziru u produžetak! Kontra koja je morala biti sprečena, 2:2. Sekunde su delile Radnički od pobede i trećeg kola, idemo u produžetak

101. minut (Čair) - Još jedna propuštena prilika, ovog puta Pejović. Odličan je u napadu bio Jovanović, povukao kontru, ali realizacija je zatajila

98. minut (Čair) - Četvrti sudija daje znak da će se igrati još četiri minuta

97. minut (Čair) - Prekršaj blizu kaznenog za Radnički, Petrov uzima loptu, ali preko gola. Šteta, mogao je da potvrdi trijumf

90. minut (Čair) - Nadoknada curi, ali još uvek nije poznato koliko će iznositi

45. +3 minut (Čukarički) - Poluvreme na Brdu, 2:0 za Čukarički

45. minut (Čukarički) - Igraće se još tri minuta

86. minut (Čair) - Nastavlja se utakmica u Nišu

43. minut (Čukarički) - Gosti se pak ne predaju, ali defanzivci kontrolišu stanje na terenu

41. minut (Čukarički) - Brđani sjajni! Ponovo Badamosi i to u skoku nakon kornera, odlična završnica prvog poluvremena

39. minut (Čukarički) - Badamosi za 1:0. Mat u tri poteza - Ivanović je oduzeo loptu rivalu, Kovač povukao odbranu na sebe, te uposlio usamljenog Badamosija, a ovaj doneo prednost

79. minut (Čair) - Stadion u mraku, kvar na reflektoru

77. minut (Čair) - Petrov sa zemlje za 2:1! Prebacivao je centarfor loptu sa noge na nogu, te poslednjim atomom snage iskoristio slabost odbrane, te poslao loptu tik uz stativu

76. minut (Čair) - Savršen centrašut Mićibućija, ali je Jovanović loše zahvatio loptu glavom i sa samo tri metra uposlio golmana

32. minut (Čukarički) - Najbolja akcija za Čukarički, sa desne strane je napadao Rogan, ušao u kazneni prostor i vratio loptu, ka Badamosi, ali intervenišu defanzivci

69. minut (Čair) - Gužva pred golom Maltežana, ali otklonjena opasnost

28. minut (Čukarički) - Napada i Rasing union, gosti se polako bude

68. minut (Čair) - Evo i jedne prilike gostiju, ali pored stative, Dujmović nije morao da reaguje

25. minut (Čukarički) - Sjajna lopta Badamosija ka napadačima pred golom, ali nesporazum i loptu dira Ndijae koji je bio u ofsajdu, Kovač pak u mnogo boljoj situaciji, ali nažalost propust Brđana, 0:0

23. minut (Čukarički) - Ne koristi Čuka priliku iz desnog ugla, Drezgić je koristio ruke

19. minut (Čukarički) - Pritisak Čukaričkog, igra se pretežno na polovini Rasinga, međutim i dalje nema golova

59. minut (Čair) - Petrov vuče Nišlije, te je fauliran na oko 25 metara. Pejović je uputio centaršut, evo kornera. A potom i kontre Džefersona, ipak Aksentijević spretniji

57. minut (Čair) - Pala je lopta u petercu Gzire, ali Radnički ne koristi poklon u gužvi

16. minut (Čukarički) - Nižu se prilike Čukaričkog, Rogan i Badamosi kombinuju, ali nedostaje poslednji potez u realizaciji. Čuki za sada fali Kovač, kod Luksemburžani odlično čuvaju

55. minut (Čair) - Neugodan šut Maltežana, lopta je pala tik pred Dujmovićem, koji je loptu skrenuo u korner

51. minut (Čair) - Možda situacija zbog koje ostaje žal što VAR tehnologija ne postoji u ovoj fazi takmičenja, Nišlije su bile u napadu, a defanzivac Gzire je u padu, rukom zaustavio šut, sudija se nije oglasio

11. minut (Čukarički) - Žuti karton za Rogana, povlačio je rivala s leđa, te sprečio kontru

48. minut (Čair) - Opasan šut Petrova, ali pored stative

8. minut (Čukarički) - Domaćin opasniji, vreba pravu šansu, Badamosi pogađa prečku

46. minut (Čair) - Ponovo se igra u Nišu i odmah prilika za Radnički,  koji na ovom meču ima podršku selektora Dragana Stojkovića Piksija.

3. minut (Čukarički) - Pomalo nervozne ekipe na početku meča na Banovom brdu, opipava se puls rivala

1. minut (Čukarički) - Počinje i susret Čukaričkog, prvi napad za goste

45.+3 minut - Odlazimo na pauzu pri rezultatu 1:1

45. minut - Igraće se još tri minuta

43. minut - Pejović iz drugog plana i još jedna prilika je završila preko gola

39. minut - Još jedna prilika za Nišlije, ali šut Nikole Štučića glavom, prolazi tik iznad okvira gola

35. minut - Opasna kontra Gzire, Džeferson je poslao loptu na ivicu peterca, ali je Gaku poslao u korner

32. minut - Sitne čarke i provokacije Maltežana i to na sredini terena, na provokaciju je "pao" Jovčić, te zaradio žuti karton

25. minut - Pauza zbog vrućine. U Nišu je oko 31 stepen, svežije nego prethodnih dana, ili na Malti kada se igralo prošle nedelje, ali pauza za vodu i po koji savet je prijala igračima oba tima

24. minut - Jovanović sam u kontri, ali ubrzo udvojen, te ostaje bez lopte. Sreća pa ni rival nije sačuvao loptu u posedu

23. minut - Radnički ima bolji posed lopte, te su opasniji u napadu, međutim, ni rival ne zaostaje

Čukarički - Rasing union (20.00, RTS 2)

Stadion: Na Banovom Brdu, Beograd

Sudija: Bulat Sarijev (Kazahstan)

Čukarički (4-2-3-1): Belić - Rogan, Drezgić, Vujadinović, Roganović - Mijailović, Kovač - Ivanović, Docić, Endijae - Badamosi

Klupa: Mićović, Tošić, Kovačević, Stevanović, Tomović, Adžić, Aganspahić, Puškarić, Spasojević, Petković, Ovusu, Lukić

Rasing union (4-2-1-3): Rufije - Henetije, P. Simon, Omrani, Lorentije - Garos, Nakače - Ž. Simon - Šaus, Fransuaz, Muratović

Klupa: Basen, Ndenge, Amižekori, N'Goma, Pokar, Buš, Amiri, Merš, Skenderović, Tineli, Ahmedžekaj

15. minut - Tek su krenuli sa centra, a fudbaleri Gzire su stigli do izjednačenja. Džeferson je pravovremeno uposlen i snažnim šutem prevario Dujmovića, koji je loptu vrhovima prstiju preusmerio samo do prečke, ali je završila ipak iza njegovih leđa, 1:1

13. minut - Štulić vrši pritisak na zadnju odbranu rivala i golmana, koji greši, pa nastavlja i Petrov, te je Radnički izborio korner. Ostavili su Maltežani dosta prostora pred golmanom, koji je Anton Tolordava iskoristio i u padu smestio loptu u mrežu, 1:0

11. minut - Mirno na Čairu. Ekipe se smenjuju u posedu, ali nema opasnih prilika, niti pokušaja. Radnički se može pohvaliti bučnom podrškom sa tribina, iako se očekivao i veći broj navijača

5. minut - Uzvraćaju i gosti, Muskat snažno po sredini gola, ali Dujmović na visini zadatka

3. minut - Opasne prilike za Radnički, probao je Petrov, ali je golman blokirao šut

1. minut - Počelo je. Prvi napad za goste