Maksimalna Zvezda se osamila na vrhu! Pavkov načeo Mladost, a već se upisao i novajlija Mitrović! (FOTO, VIDEO)

20:56

0

U narednom kolu Zvezda protiv Radnika, a Mladost protiv Kolubare

Crvena zvezda - Mladost11 - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su sa pobedama u Superligi Srbije. Na gostovanju u Lučanima branilac titule je slavio sa 2:1 i tako je sada jedini tim koji ima maksimalan učinak u sezoni u kojoj brani titulu. Podsetimo, Partizan ima pet, odnosno četiri boda manje, a Vojvodina dva jer je protiv Spartaka večeras odigrala bez golova.

Golove za ekipu Dejana Stankovića dali su Milan Pavkov i novajlija Stefan Mitrović, dok je poraz ublažio Nikola Leković u završnici. Tako je uneo i neizvesnost u meč u kojem je u većem delu gostujući tim dominirao. Ipak, na kraju je gost odneo sva tri boda, za maksimalni učinak, dok je domaćin ostao samo na jednom bodu.

Ono što može da raduje Stankovića je da je Pavkov dao novi gol, četvrti u sezoni, u tri utakmice, kao i da se mladi Mitrović već na debiju upisao u strelce. Kao i obično, Aleksandar Katai i Mirko Ivanić su bili standardno dobri i često ih je domaćin zaustavljao samo faulovima, a šansu je uz Mitrovića dobio i povratnik Aleksandar Pešić.

Ali može da se ljuti jer je njegov tim primio gol u završnici, i to prvi u ovoj sezoni (gol razlika 10:1). A, objektivno nije morao jer je imao mnogo više od igre. Takođe, u završnici je mogao Milan Bojović da donese i remi. Takođe nisu bili ubedljivi, kao u prethodna dva meča, kada je bilo 4:0 sa Radničkim i 5:0 sa Kolubarom.

Mada su u nekim parametrima rivali bili (koliko-toliko) ravnopravni.

Tako je u kornerima bilo 8:8, a u slobodnim udarcima 18:15. Ali je posed lopte bio na strani Zvezde, 58 prema 42, kao i šutevi, 16 prema tri.

U narednom kolu Zvezda će u petak igrati protiv Radnika, a Mladost protiv Kolubare.

Inače, tokom meča u Lučanima Delije su pozvale sve navijače da dođu u dresu, na utakmicu kvalifikacija za Ligu šampiona, 3. avgusta.

FK Crvena zvezda

Dešavanja iz Lučana mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

KRAJ!

90.+2 minut - Imao je i iskusni Bojović šansu za izjednačenje.

90.+1 minut - Odbranio je Ostojić Ivaniću.

89. minut - Pokušao je Stanković, ali je snažni udarac zaustavio Ostojić.

87. minut - Ušao je Stanković umesto Kangve.

86. minut - Dunđerski je faulom zaustavio Ivanića blizu kaznenog. I dobio žuti karton. Kangva je izveo slobodnjak, ali bez promene rezultata.

82. minut - Odmah zatim Katai je ustupio mestu Mustafi. Menja i Žunić. Sremčević umesto Radovanovića.

81. minut - Radovanović je faulom zaustavio Kataija. I dobio žuti karton.

79. minut - GOL! Leković je strelac za 2:1. Smanjila je Mladost.

74. minut - Šutirao je Bojović, ali je odbranio Borjan.

72. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi. Sanogo je zamenio Gelora Kangu, a povratnik Aleksandar Pešić ušao umesto Pavkova.

71. minut - GOL! Pogodio je Mitrović koji je pre samo nekoliko dana prešao u Zvezdu. Aisistirao je Katai.

68. minut - Katai je pokušao ka Ivaniću, ali je ipak pas presečen, pa je usledio novi korner. Kanga je pokušao sa distance, ali je izblokiran.

63. minut - Čak dva fudbalera Mladosti su ostala na travi u svom kaznenom prostoru. Posle ukazane pomoći su nastavili igru.

60. minut - Napravio je i Dragiša Žunić izmene. Ušli su Milanović i Radivojević. Izašao je Filip Žunić, kao i Gordić.

57. minut - Posle gužve u kaznenom Mladosti, nakon kornera, Ostojić ipak je uhvatio loptu.

55. minut - Katai zamalo, ali samo korner. Asistent je bio Pavkov, ali opet Ostojić na mestu.

54. minut - Katai do Mitrovića, ali je Ostojić ipak zaustavio udarac sa desetak metara.

52. minut - Katai je pokušao, ali je šut sa desetak metara Ostojić brani. Na kraju se ispostavilo da je bio ofsajd.

50. minut - Korner za Zvezdu, pa je posle prodora po levoj strani Kangva iznudio novi korner. Opet je izveo Kanga, nešto kasnije Eraković je pokušao glavom, ali je Ostojić lako uhvatio.

48. minut - Novi, šesti korner za domaćina. Na kraju bez opasnosti po gol gostiju.

Stanković je dao šansu mladom Mitroviću, umesto Bukarija. To je jedina promena u poluvremenu. Dakle Dragiša Žunić ništa nije menjao.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45.+1 minut - Osujećena kontra domaćina i to je ujedno i poslednji detalj iz prvog poluvremena.

40. minut - Novi, treći korner za Mladost. Na kraju, lopta je u gol autu.

37. minut - Nije bio precizan Radovanović dok je centrirao,

35. minut - Gobeljć je dobio žuti karton zbog starta nad Udovičićem. Ovo je prvi karton na meču.

30. minut - Sudijski tajm-aut, kako bi se ekipe osvežile.

28. minut - Katai je izveo slobodnjak posle faula nad Ivanićem. Ipak, preko gola sa 18 metara.

25. minut - Reklamiraju i jedni i drugi igranje rukom u kaznenom Zvezde. Ali je igra nastavljena. Tako je odlučio sudija Živković.

Domaćin je tražio penal zbog igranja rukom Milana Rodića, ali je izgleda lopta zakačila i Milana Bojovića.

21. minut - Erakoviću se ukazivala pomoć posle sudara. Mladi štoper crveno-belih nastavio je meč.

19. minut - Pokušaj Dunđerskog, ali nema opasnosti po gol Borjana.

18. minut - Lepo su kombinovali Bukari i Katai, čiji šut sa distance ipak nije bio dovoljno precizan

14. minut - GOL! Pavkov za 1:0. Ovo je četvrti gol visokog napadača u novoj sezoni, u trećem meču.

Pre toga je Katai je odlično dodao Gobeljiću koji je utrčavao po desnoj strani, usledio je centaršut po zemlji u peterac. Zatim Milošević nije uspeo da otkloni opasnost uklizavanjem. Naprotiv, asistirao je Pavkovu kome nije bilo teško da savlada Ostojića.

11. minut - Ivanić do Kataija, koji je u pokušaju da ubaci loptu u gol zakačio i golmana Ostojića, ali se igra brzo nastavila.

9. minut - Kanga je izveo korner, a u nastavku akcije domaćin se ipak odbranio.

8. minut - Gobeljić je šutirao sa 15-ak metara, posle prodora Bukarija. Ipak je uhvatio Ostojić.

7. minut - Dunđerski je faulirao Kataija na sredini terena.

1. minut - Pao je Jojić u kaznenom Zvezde, posle duela sa Rodićem, ali je meč nastavljen.

Počelo je, posle nekoliko minuta kašnjenja.

Pre početka meča na teren je bačeno nekoliko baklji. Ima dima nakon ubačene pirotehnike od strane Delija, pa duel neće početi tačno na vreme.

U ovom duelu, crveno-beli će igrati u retro dresovima.

Mladost - Crvena zvezda 1:2

Strelci: Lekovič 79 - Pavkov 14, Mitrović 71

Sudija: Aleksandar Živković

Žuti kartoni: Vesnić - Gobeljić, Dragović

Mladost: Ostojić, Dunđerski, Vesnić, Radovanović (od 82. Sremčević), Milošević, Leković, Gordić (od 60. Radivojević), F. Žunić (od 60. Milanović), Jojić, Udovičić, Bojović.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Kanga (od 72. Sanogo), Kangva (od 87. Stanković), Bukari (od 46. Mitrović), Ivanić, Katai (od 82. Mustafa), Pavkov (od 72. Pešić).

Poznate su i startne postave.

Za domaćina od početka igraće: Ostojić, Dunđerski, Vesnić, Radovanović, Milošević, Leković, Gordić, F. Žunić, Jojić, Udovičić i Bojović.

A za goste: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Kanga, Kangva, Bukari, Ivanić, Katai i Pavkov.

Novajlije Stefan Mitrović i Aleksandar Pešić su na klupi. Ostaje da se vidi koliku će minutažu dobiti fudbaleri koji su promovisani ove sedmice.

Podsetimo, ovaj meč bio je planiran za juče u terminu od 18.55, ali je zbog velikih vrućina u Srbiji pomeren za danas i to večernje sate. Duel koji će suditi Aleksandar Živković počeće u 21 čas.