17:03

0

Tim srpskog stručnjaka ubedljiv protiv Torpeda

profimedia-0708340959 - Copyright Profimedia

Srpski strateg Slaviša Jokanović je sa Dinamom ostvario prvu pobedu ove sezone u Premijer ligi Rusije, pobeđen je u drugom kolu Torpedo iz Moskve 4:0 (3:0).

Torepdo iz Moskve je u prvih 30 minuta imao dve kolosalne prilike, golman Šunjin je reagovao kao "mačka", a onda je sjajni Fedor Smolov postigao lucidan pogodak kroz noge golmanu i skinuo stege sa mladog tima koji je do kraja poluvremena stigao do ubedljivih 3:0.

Smolov je samo četiri minuta posle vodećeg gola bio oboren u šesnaestercu, a Fomin je a bele tačke bio siguran. Šlag na tortu stavio je sjajnim pogotkom sa 20 metara Arsen Zakarijan za osmehe na licu srpskog stručnjaka.

U nastavku se mreža gostiju zatresla se sa penala, kada je Smolov postigao drugi gol na meču, a bilo je prilika na obe strane. Igrači Dinama su u nekim tranzicijama težili više egzebicijama nego praktičnim rešenjima, dok je golman Šunjin i u nastavku ima dve veoma atraktivne odbrane.