Slovan za pet minuta šokirao Budimpeštu, Olimpijakos u nadoknadi ostao bez trijumfa protiv Makabi Haife!

20.07.2022

21:54

0

Završeni prvi mečevi drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona

profimedia-0708666834 - Copyright Profimedia

Slovan iz Bratislave je na zaista neverovatan način došao do trijumfa protiv Ferencvaroša u Mađarskoj, s obzirom na to da su gubili od 70. minuta, a na kraju slavili 2:1 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Domaći su do vođstva došli dvadesetak minuta pred kraj kada je Nguen uposlio Zaharijasena, a ovaj se dobro snašao i pogodio za slavlje Mađara.

Ipak, deset minuta kasnije usledilo je izjednačenje. Igrao se 81. minut kada je Kašija iskoristio asistenciju Vernona i zatresao mrežu. Međutim, pravi šok u Budimpešti desio se samo pet minuta kasnije, kada su gosti došli do potpunog preokreta.

Čakvetadze je u 86. minutu proigrao Barsegjana koji je odličnim udarcem savladao protivničkog golmana i doneo veliki trijumf svom timu.

Viktorija Plzenj napravila je veliki korak ka trećem kolu kvalifikacija za elitno takmičenje pošto je u Helsinkiju savladala istoimeni domaći tim 2:1, dok je Olimpijakos u nadoknadi vremena ispustio trijumf na gostovanju u Haifi protiv domaćeg Makabija – 1:1.