Zvezda opet uništila Kolubaru! Šampion već pobegao Partizanu, ali ne i Vojvodini (FOTO, VIDEO)

19:53

0

Prethodne sezone bilo je 7:1 i 3:0 za crveno-bele

FK Zvezda - FK Kolubara08 - Copyright MN Press

Posle uspešnog starta sezone u kojoj brane titulu, fudbaleri Crvene zvezde nastavili su sa trijumfima na svom stadionu, na "Rajku Mitiću". Ovog puta, u drugom kolu Kolubara je pobeđena sa 5:0,  a treba reći da je prošle sezone ekipa Dejana Stankovića slavila sa 7:1 u Lazarevcu i sa 3:0 kod kuće.

Tako da slobodno možemo da kažemo da Kolubara postaje "mušterija" crveno-belima koji su nastavili sa efikasnim partijama. Podsetimo, u uvodnom kolu savladan je Radnički sa 4:0, pa je tako Zvezde izbegla boljku, lošeg starta u sezoni.

Na ovaj način, crveno-beli su iskoristili remi Partizana u Nišu, pa su pobegli na plus dva boda, još u uvodnim kolima. Ali ne i Vojvodini, koja je vezala drugu pobedu (protiv Mladost GAT 4:0), pa su sada dva tima u vrhu sa po šest bodova.

Ali, vratimo se večerašnjem meču koji je uživo gledalo 10.174 navijača. Zvezda je potpuno zasluženo pobedila, a već posle prvih 45 minuta bilo je 5:0, uz po dva gola Aleksandra Kataija i Milana Pavkova, a u strelce se upisao i Gelor Kanga. Mada je rezultat mogao da bude i drugačiji, ali je Osmanu Bukariju poništen gol zbog ofsajda, a Balša Popović odbranio penal Stefanu Lekoviću.

Domaćin je potvrdio ulogu favorita, pa je od početka krenuo silovito. Već u devetom minutu, Katai je postigao efektan gol i "načeo" mrežu mladog Popovića. Do 25. minuta, data su još tri gola, pa je pitanje pobednika bilo rešeno. Ono što može da raduje Stankovića je da se njegov tim tada nije zadovoljavao, već je i dalje napadao. Dao je i gol Osman Bukari, ali je poništen zbog ofsajda. Ipak, Kanga je povećao na 5:0, što je (ispostavilo se) bio i konačan rezultat.

I u nastavku meča, Zvezda je bila dominantnija, konstantno napadala, a jedina šansa za goste bila je u završnici. Tada je Stefan Marjanović "opalio" ali je prečka spasila Borjana koji je večeras retko bio u opasnosti.

I na osnovu statistike, vidi se odnos snaga. Ukupno 18 prema jednom šutu, u kornerima 12 prema dva, a posed lopte 59 prema 41 odsto.

Razvoj događaja na terenu je dozvolio Stankoviću da u završnici da šansu mladim igračima, Lučiću i Lekoviću, a starter je bio i mladi Nikola Stanković koji je bio na mest desnog beka, umesto Marka Gobeljića koji je sada prva opcija za ovu poziciju, posle odlaska Kristijana Pičinija.

U narednom kolu Kolubara će dočekati niški Radnički, a Zvezda će gostovati u Lučanima. A treba reći da će Zvezda u ponedeljak u podne saznati ime protivnika u trećem kolu kvalfikacija za Ligu šampiona.

Dešavanja sa "Rajka Mitića" mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

KRAJ!

87. minut - Brani Popović i ostaje 5:0. Odlično je golman Kolubare pročitao. Lopta je išla u donji ugao.

86. minut - Penal. Lučić pada u kaznenom. Marjanović dobija žuti karton. Leković prilazi lopti.

84. minut - Sanogo pokušava glavom, ali samo pored stative.

81. minut - Stanković snažno šutira, ali je loptu koja je išla u donji ugao Popović poslao u korner. Nije Eraković uspeo da se upiše u strelce.

80. minut - Posle kornera pokušava Sanogo, ali je veoma loše zahvatio loptu glavom.

79. minut - Ohi sa distance, ali pored gola. Leković i Lučić su na terenu. Izlazi Rodić, kao i Katai.

76. minut - Mustafa je poslao loš pas, pa je kontranapad propao.

74. minut - Marjanović je pokušao sa 20-ak metara, Borjan je bio savladan, ali je prečka spasila Zvezdu.

72. minut - Ulaze Sanogo, Mustafa i Ohi. Na klupu idu Bukari, Kangva i Pavkov.

70. minut - Dva vezana kornera za domaćina.

69. minut - Kangva je snažno šutirao, ali zamalo bio neprecizan.

64. minut - Ušao je Kadrić umesto Vukušića. Mladi umesto iskusnog napadača.

60. minut - Ivanić je odlično proigrao Bukarija, ali je ispred njega intervenisao Popović. U narednom napadu Andrić je osujećen. Na drugoj strani, Ivanić je šutirao sa leve strane, ali je Popović odbranio.

56. minut - Posle prodora Ivanića po levoj strani, lopta je na kraju stigla do Kangve, ali je bio veoma neprecizan.

54. minut - Korner za Kolubaru. Lopta je otišla daleko na levu stranu, pa je usledila kontra domaćina. Ipak, napad je usporen.

52. minut - Posle kornera Pavkov je pokušao glavom, ali je to bio lagan posao za Popovića.

50. minut - Nesporazum Kangve i Bukarija, tako da je kontra domaćina propala.

48. minut - Bukari je napravio faul u napadu.

Na poluvremenu izmene u Kolubari. Radovanović, Andrić, Lončar i Marjanović su dobili šansu, umesto Filipovića, Stojanovića, Nikolića i Cvetojevića. Stanković za razliku od Đurđevića nije menjao.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut - GOL! Strelac je Kanga! Sada je 5:0! Prvi gol Gabonca ove sezone, a Katai je asistent.

43. minut - Ponovo je zapretila Zveda, ovoga puta sa distance, ali je golman Kolubare Popović odlično intervenisao. U nastavku akcije fudbaleri domaće ekipe su se našli u ofsajdu.

36. minut - Kanga je izveo korner. Cvetojević je izbacio loptu. Na kraju je pogodio i Bukari! Katastrofa gostiju je na pomolu. Novajlija je pogodio bliži ugao gola Popovića.

Posle VAR provere, gol je ipak poništen zbog ofsajda.

31. minut - Kangva je proigrao Bukarija, koji je preterao. Lopta mu je pobegla, iako je bio "jedan na jedan" sa Popovićem.  U nastavku meča žuti karton je dobio Milojević.

25. minut - GOL! Sada je i 4:0. Katai je ostao u golu, ali je ovo njegov drugi gol u meču. Asistent je bio Bukari.

22. minut - GOL! Pavkov za 3:0! Ovo je napadaču branioca titule treći gol ove sezone, a Kataiju drugi. Nesebičan je bio Ivanić. Pavkovu je bilo veoma lako.

16. minut - GOL! Pogodio je i Pavkov, a asistenciju je sa desne strane upisao mladi Stanković.

12. minut - Opasnost pred golom Zvezde. Borjan je u poslednjem trenutku intervenisao, posle greške Erakovića.

9. minut - GOL! Zvezda vodi sa 1:0. Katai je bio sam ne levoj strani. Ušao je u sredinu i iz kaznenog prostora i pogodio gornji desni ugao protivničkog gola.

8. minut - Čarke Pavkova i golmana Popovića, ali se sve veoma brzo smirilo.

7. minut - Nije uspeo Pavkov da pronađe Bukarija u kaznenom prostoru Lazarevčana. Novajlija u ovom prelaznom roku je utrčao po levoj strani.

5. minut - Pokušao je Stojanović, ali je Borjan presekao pas sa leve strane.

3. minut - Korner za Zvezdu. Izvodi ga Kanga, ali je Popović boksovao u polje.

2. minut - Faul nad Bukarijem. Napravio ga je sin Vladana Milojevića, Nemanja.

Na početku meča kapiten Zvezde Borjan je izabrao stranu. U prvih 45 minuta biće na golu ispod severne tribine.

Utakmica će uskoro početi.

Crvena zvezda - Kolubara 5:0 (5:0)

Strelci: Katai 9, 25, Pavkov 16, 22, Kanga 45

Stadion: "Rajko Mitić" (Beograd) - 10.174 gledalaca

Sudija: Nikola Radaković

Žuti kartoni: Milojević

Crvena zvezda: Borjan, Stanković, Eraković, Dragović, Rodić (od 79. Leković), Kanga, Kangva (od 72. Mustafa), Ivanić, Katai (od 79. Lučić), Bukari (od 72. Sanogo), Pavkov (od 72. Ohi).

Kolubara: Popović, Janković, Bakić, Cvetojević (od 46. Lončar), Kočović, Filipović (od 46. Marjanović), Nikolić (od 46. Andrić), Đokić, Milojević, Stojanović (od 46. Radovanović), Vukušić (od 64.minut).

U istom terminu (20.00, TV Arena sport) igraće i TSC - Javor, odnosno Mladost GAT - Vojvodina.

Zvezda eventualnom pobedom može da napravi prednost u odnosu na Partizan koji je juče u Nišu odigrao nerešeno sa Radničkim,

Kao što se vidi, u napadu domaćina će biti Pavkov, a na desnom beku Nikola Stanković. Podsetimo, Kristijano Pičini je otišao iz kluba, a trener Stanković je umesto Marku Gobeljiću poverenje ukazao mladom prezimenjaku.