Poslednje kolo Premijer lige odlučuje o tituli - Siti ostao bez pobede! Legenda u suzama, širok osmeh na licima navijača Liverpula (FOTO)

15:04

0

Dramatičan meč u Londonu, a moglo je sve da bude gotovo

Tan2022-5-15_16916824_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Nije još gotovo u Premijer ligi! Mančester siti je gubio 2:0 od Vest Hema, pa izjednačio, a onda mogao da "završi" titulu, ali je promašio penal, tako da je na kraju ostalo 2:2.

Siti sada ima četiri boda više od Liverpula, koji u utorak igra protiv Sautemptona. Ako tu pobedi, prići će na bod zaostatka "građanima"; ako izgubi, Gvardiolin tim će zvanično postati šampion.

Ako sve bude očekivano, poslednje kolo odlučuje o tituli. Siti drži sve u svojim rukama – ako pobedi Aston Vilu, koju vodi legenda Liverpula Stiven Džerard, postaće šampion. Ako odigra nerešeno, a "crveni" pobede Vulverhempton, titula ide Klopu i družini.

Navijači Vest Hema i Liverpula slave Džeroda Bovena, koji je postigao dva gola u prvom poluvremenu.

Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Siti je dominirao, stvarao šanse, dok su "čekićari" poveli iz jedine dve prilike na meču.

Ipak, Siti je Siti, u drugom poluvremenu je dodatno pojačao pritisak i već u 49. minutu prišao na 2:1.

Strelac je bio Džek Griliš. "Građani" nisu popuštali, pravili su šanse, a onda je Vladimir Coufal postigao autogol u 69. minutu.

Boven je imao još jednu šansu, a sve je moglo da bude gotovo u 83. minutu, kada je dosuđen penal za goste. Rijad Marez je preuzeo odgovornost, ali je Lukaš Fabijanski odbranio slab udarac.

On ove sezone završava karijeru, a svih 18 sezona u seniorskoj konkurenciji proveo je kao igrač Vest Hema.