Zvezdo, Kostić će te osvetiti u finalu Lige Evrope! Ajntraht i Rendžers zakazali borbu za tron u Sevilji

05.05.2022

20:54

0

Duel dva napadački nastrojena tima na programu je 18. maja

Tan2022-5-5_21393216_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Michael Probst

Došli smo do kraja takmičenja u Ligi Evrope. Još samo jedna utakmica deli nas od slavodobitnika za ovu sezonu.

A za tu čast boriće se 18. maja u Sevilji fudbaleri Ajntrahta i Rendžersa! Ovaj epilog polufinala znači da će srpski reprezentativac Filp Kostić imati priliku da "osveti" Crvenu zvezdu, koja je ranije eliminisana od škotskog tima.

U Frankfurtu nije bilo mnogo drame na terenu, ali je na ulicama bilo i previše. Domaći tim je iz Londona doneo prednost od 2:1, a kada je u 19. minutu ekipa Vest Hema ostala sa igračem manje na terenu sve je postalo jasno. Brzo je usledila i egzekucija. U 26. minutu Rafael Santos Bore je zatresao mrežu gostiju i poslao Ajntraht u finale.

Tamo će ih čekat dželat Crvene zvezde, ekipa Rendžersa. Škotski tim je u Glazgovu bio bolji od Lajpciga sa 2:0 i tako nadoknadio minus od jednog gola iz prve utakmice.

Tanjug/APTanjug/AP Photo/Scott Heppell

Ajbroks park je eksplodirao u 18. i 24. minutu kada su Tavernije i Kamara matirali goste iz Nemačke. Nadu gostima doneo je Nkunku u 70, a sve dileme razrešio Lundstram deset minuta kasnije.

Zabeležite 18.maj u svoje kalendare i spremite se za fudbalski spektakl sa mnogo golova. Tako bi bar trebalo da izgleda finalni meč Lige Evrope.