Partizan ne da Zvezdi da pobegne! Trojka u Kruševcu, konačno zaigrao i dugo čekani Fejsa (FOTO, VIDEO)

18:52

0

Vodeći gol viđen je u 29. minutu, a u 64. je autogol dao Marjanović

rikardo - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana su pobedili Napredak u utakmici 34. kola Superlige Srbije. Ekipa Aleksandra Stanojevića je slavila sa 3:0 i tako zadržala priključak za vodećom Crvenom zvezdom u borbi za titulu. Zahvaljući golovima Rikarda Gomeša, Marka Jevtovića i autogolom Saše Marjanovića razlika je i dalje dva boda, na tri kola do kraja.

U nastavku šampionata, Partizan će igrati sa Vojvodinom, Voždovcem i niškim Radničkim. Napredak pred sobom ima duele sa TSC-om , Crvenom zvezdom i Čukaričkim.

Konačno je zaigrao i Ljubomir Fejsa. Ovo mu je prvi meč od povratka u Humsku, u poslednjem prelaznom roku. I to je još jedan podatak, koji je između ostalog obeležio ovaj meč.

Crno-beli su se takođe revanširali Napretku za nedavni duel (0:0), i to potpuno zasluženo. Ušli su u duel kao veliki favorit, a to su i potvrdili. Bili su znatno dominantniji tokom većeg dela meča, a već u 30. minutu Rikardo je dao svoj 25. gol u sezoni u Superligi Srbije (33. u svim takmičenjima). Veliki deo posla odradio je pre toga Bibars Natho, a napadač sa Zelenortskih Ostrva je samo zakucao loptu u mrežu Nikole Vasiljevića, koji je ostavio dobar utisak.

U drugom poluvremenu, u samo osam minuta rešeno je pitanje pobednika. Prvo je Marko Jevtović dao prvenac (od povratka) u Humskoj, a onda je stigao i "poklon" kapitena Napretka Marjanovića. U prvoj situaciji, Natho je upisao novu asistenciju, a u drugoj veliki deo posla odradio je mladi Terzić koji je tražio Rikarda, a "pronašao" Marjanovića.

Treba reći i da je Napredak u nekoliko navrata pretio Nemanji Stevanoviću, a najopasniji je bio Đorđe Jovanović. Najbolju šansu je propustio u 36. minutu.

Nešto ranije, svoj meč su odigrali i TSC i Voždovac, ali pobednika nije bilo. Bilo je 1:1.

Dešavanja sa stadiona "Mladost" u Kruševcu mogli ste da pratite na našem portalu, iz minuta u minut.

Kraj utakmice!

90. MINUT - Ušli su Ivanić i Kunić.

85. MINUT - Posle duže akcije, Meniga, Terzića i Baždara, usledio je šut. Gađao je sam ugao gola, ali se Vasiljević bacio i spasio gol.

Ušao je Džugirdić, a izašao Đuričković.

78. MINUT - Baždar je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je Vasiljević nekako ukrotio loptu. Umesto Đorđa ušao je Stefan Jovanović u ekipi Napretka.

73. MINUT - Ušao je i Fejsa (umesto Zdjelara), kao i mladi Baždar (umesto Natha).

Fejsa je konačno zaigrao. Podsetimo, od dolaska zimus nije uopšte igrao. Sada je iskusni vezista konačno bio na terenu.

72. MINUT - Terzić se namestio, gađao dalji ugao gola Vasiljevića. Odbranio je ipak Vasiljević i nije imao težak posao.

64. MINUT - GOL! Autogol. Poveli su gosti i sa 3:0 posle autogola kapitena Saše Marjanovića.

Mladi Terzić je prvo ukrao loptu, prošao po desnoj strani, centaršutem tražio Rikarda, ali pogodio Marjanovića koji je na svoju žalost savladao Vasiljevića.

63. MINUT - Poništen je gol Rikarda, zbog ofsajda.

62. MINUT - Trostruka izmena u Partizanu. Ušli su Obradović, Terzić i Menig. Izašli su Lutovac, Marković i Jović.

56. MINUT - GOL! Jevtović za 2:0! Ovo mu je bio prvenac od povratka u Humsku.

Asistenciju je upisao Natho. Jevtović je glavom pogodio, pošto je jedan od protivničkih igrača loše procenio let lopte.

53. MINUT - Nije bilo opasnijih situacija ispred golova Vasiljevića i Stevanovića.

Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo izmena.

Kraj prvog poluvremena označio je sudija Stanko Ostraćanin.

43. MINUT - Jovanović je dobio žuti karton. Slobodan udarac za crno-bele izveo je Natho, ali je Vasiljević istrčao i uhvatio loptu bez većih problema. Lopta je išla na Rikarda.

42. MINUT - Jović je pokušao, ali je Vasiljević odbranio.

40. MINUT - Rikardo je posle dodavanja Jovića šutirao u Vasiljevića. Bio je to pokušaj iskosa sa leve strane. Ali i lakši posao za golmana ekipe koju vodi nekadašnji trener Partizana Zoran Milinković.

36. MINUT - Opasno je pripretio Jovanović. Prvo je izblokiran, a onda je "popravni" šut zaustavio Stevanović. To je do tada bila najbolja prilika za domaćina koji su igrali u crvenoj opremi.

29. MINUT - GOL! Rikardo je pogodio za prednost crno-belih. Ovo je napadaču sa Zelenortskih Ostrva 25. gol u sezoni i na vrhu je liste strelaca. Takođe i 33. u svim takmičenjima, u tekućoj sezoni.

Po tom kriterijumu, Savo Milošević mu beži za jedan, a Mateja Kežman za dva gola.

A kako je tekla akcija za gol?

Posle kornera lopta se odbila pravo na nogu Rikardu, koji je stajao blizu bele tačke. Vasiljević se nije ni pomerio, pošto je udarac bio i snažan i precizan.

28. MINUT - Lutovcu je skinuta lopta sa noge.

26. MINUT - Jović je tražio Rikarda, na nekoliko metara do gola, ali napadač Partizana nije stigao loptu.

24. MINUT - Pritisak crno-belih se nastavio, ali se domaćin odbranio.

22. MINUT - Slobodan udarac za Partizan sa leve strane. Kojičić je dobio žuti karton od sudije Ostraćanina zbog faula nad Rikardom. Centrirao je Natho sa leve strane, na loptu je natrčao Rikardo, ali je lopta završila u korneru, jer je pokušaj izblokiran.

21. MINUT - Marjanović je iz velike daljine šutirao ali lopta nije ni došla do gola Stevanovića.

17. MINUT - Zdjelar je snažno šutirao, ali je Vasiljević nekako odbranio. U narednom napadu posle dobre finte, pokušao je Rikardo ali je bio neprecizan.

13. MINUT - Melunović je faulirao Saničanina. Slobodan udarac za goste iz Beograda. Natho je centrirao, ali prejako da bi je stigao Marković. Loptu je uhvatio Vasiljević.

8. MINUT - Natho je šutirao ka golu Napretka, ali je golman Zvezde na pozajmici u Kruševcu Vasiljević lako uhvatio loptu. Šut i nije bio jak.

6. MINUT - Jović je iznudio korner. Potrajala je akcija u kaznenom Napretka. Na kraju je Natho centrirao, ali je lopta otišla daleko, daleko...

4. MINUT - Uvodni minuti pripali su gostima. Kapitensku traku nosio je Lazar Marković.

Utakmica je počela minutom ćutanja povodom smrti Ivice Osima.