Partizanu petarda, Olimpiku trojka! Fejnord za korak bliži finalu od Marseja

0

Lester i Roma podelili bodove, biće drame u revanšu

profimedia-0686946993 - Copyright Profimedia

Odličan fudbal demonstrirali su polufinalisti Lige konferencija u prvim polufinalnim mečevima.

Holandski Fejnord, koji je Partizanu u Beogradu "spakovao" pet komada, sada je kao domaćin savladao Olimpik iz Marseja sa 3:2 (2:2) u duelu prepunom uzbuđenja.

Već posle 20 minuta činilo se da je Fejnord na putu da do nogu potuče rivala pošto je preko Desersa (18) i Sinestre (20) postigao dva gola.

Mnogi su tako pomislili, ali ne i gostujući fudbaleri. U 28. minutu je Amadu Bamba Dieng prepolovio prednost Fejnorda, a Pape Guej je potpuno poništio u 40.

Svojim drugim golom već u prvom minutu nastavka Desers je postavio konačan rezultat i doneo blagu prednost holandskom timu pred revanš u Francuskoj.

A u revanšu će posebno da pršti i u glavnom gradu Italije. Lester i Roma odigrali su odličnu utakmicu u Engleskoj - 1:1.

Poveli su gosti u 15. minutu preko Lorenca Pelegrinija, a Ademola Lukman je izjednačio u 67. Roma je, posebno u drugom poluvremenu, igrala izuzetno defanzivno i uspela da ostane neporažena.