Krunić heroj Zmajeva u Nišu! Surdulički remi u senci strašne povrede Mitoševića!

20:18

0

Početak plej-ofa i plej-auta prošao bez pobednika

20201021npKrunic3 - Copyright MN Press

Doigravanje za šampiona i opstanak u Superligi Srbije počelo je sa dva remija. U plej-ofu niški Radnički i Voždovac su na „Čairu“ igrali bez golova, dok je duel plej-auta u Surdulici između Radnika i Radničkog 1923 (1:1) ostao potpuno u senci strašne povrede veziste domaćeg tima Vuka Mitoševića.

Nišlije su protiv „zmajva“ bili znatno bliži pobedi. Stvorili su mnogo zrelije šanse od rivala, za čiji osvojeni bod je najzaslužniji čuvar mreže Miloš Krunić.

Domaći su u 43. Minutu bili blizu gola, ali je posle centaršuta Arsića sa leve strane Bojan Mlađović iz peterca šutirao glavom pored gola. Na početku drugog poluvremena Stefan Mitrović je centrirao, a lopta koju je udarcem glavom uputio Mesarovića završila je u rukama golmana Miloša Krunića. Odmah potom je Filip Kasalica snažno šutirao sa 15 metara, a Krunić dobro intervenisao, pa su Nišlije i četvrti meč za redom završili bez pobede (po dva remija i poraza).

Duel u Surdulici je bio znatno sadržajniji. Počeo je isključenjem Nenada Lalatovića posle samo desetak minuta, da bi na samom startu drugog poluvremena Nedeljko Piščević u žaru borbe i bez ikakve namere, u duelu slomio nogu Mitoševiću, koji je potom kolima Hitne pomoći prebačen u bolnicu.

Radnik je u tom momentu već imao gol prednosti, a pošto je fudbaler Kragujevčana zaradio crveni karton delovalo je da će tri boda ostati na jugu Srbije.

Ipak, užasna slika povređenog saigrača sigurno je uticala na fudbalere Radnika da ne budu maksimalno skocentrisani na fudbal, pa su gosti golom Brnovića u 69. minutu stigli do važnog boda u borbi za opstanak.