21:01

0

Meč prošao u znaku podrške Kristijanu Ronaldu

Tan2022-4-19_223322529_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Fudbaleri Liverpula savladali su u zaostalom meču 30. kola Premijer lige ekipu Mančester Junajteda 4:0.

Ipak, meč je obeležio gest navijača Liverpula koji su u sedmom minutu uz aplauz i čuvenu himnu "You`ll Never Walk Alone" pružili podršku Kristijanu Ronaldu kome je premunuo sin na porođaju.

Što se samog duela tiče, Liverpul nije pružio bilo kakvu priliku Junajtedu da napadne i ugrozi gol Alisona. Mrežu je u petom minutu načeo Luis Diaz posle sjajnog kontranapada, a asistenciju je upisao Salah.

Već u 22. minutu prednost je duplirao upravo Salah nakon što ga je Mane fantastično pronašao preciznim dodavanjem, a odbrana Junajteda nije uspela bolje da reaguje. Zatim je u 68. minutu mrežu zatresao Mane posle još jednog kontranapada. Ovoga puta asisten je bio Žota.

Tačku na ovaj susret stavio je Mohamed Salah koji je u 85. minutu lobovao De Heu i postavio konačan rezultat.

Čini se da kada god bi se Junajted malo otvorio, Liverpul bi sjajnim presingom oduzeo loptu brzo i lako došao u priliku za pogodak.