22:51

0

„Redsi“ deklasirali tim Marsela Bijelse

Tan2022-2-23_21249774_0 - Copyright Tannjug/AP Photo/Jon Super

U odloženom meču 19. kola engleske Premijer lige, fudbaleri Liverpula savladali su Lids junajted na ''Enfildu'' 6:0 (3:0) i na taj način se približili lideru Mančester sitiju na samo tri boda.

Goleada Klopovih izabranika na legendarnom liverpulskom stadionu ispraćena je uz dva veoma zanimljiva statistička podatka. Naime, Liverpul je vodećim golom Salaha sa bele tačke u 15. i trećim u 35. minutu postao tim sa najviše dosuđenih penala u elitnom rangu ostrvskog fubala (170), dok je Lids doživeo košmar kroz koji je prošao pre 87. godina.

Naime, ove sezone, tek drugi put u svojoj istoriji, ekipa sa „Eland rouda“ je doživela dva poraza sa najmanje šest golova u svojoj mreži, pošto protiv Bijelsinog tima prethodno milosti nije imao Mančester siti (7:0). Lidsu se ovo prvi put dogodilo u sezoni 1934/35, kada su im mrežu do vrha punili Stouk (8:1) i Čelsi (7:1).

Između dva precizno izvedena penala, Džoel Matip se u 30. minutu upisao u strelce, da bi u samoj završnici Lids potpuno potonuo, posle golova Manea (80’ i 90’) i Van Dajka (90+3).