Goreće u Premijer ligi! Atomski fudbal Sitija i Liverpula, na „Etihadu“ ništa nije odlučeno!

18:01

0

Sjajan meč „građana“ i „redsa“

Tan2022-4-10_1959133_4 - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

U derbiju Premijer lige na "Etihadu" Mančester Siti i Liverpul odigrali su nerešeno 2:2 čime su "građani" zadržali lidersku poziciju.

Meč je sjajno počeo sa domaćina, Kevin De Brujne je bio u prodoru, šutirao je sa 15 metar, lopta je okrznula Matipa i završila u mreži - 1:0.

Usledio je odgovor "Redsa", u 13. minutu Robertson je centrirao sa leve strane, na drugoj stativi Aleksander-Arnold je spustio loptu na peterac do Dioga Žote ko je udarcem po zemlji izjednačio na 1:1.

Odbrana Liverpula nije bila na visini zadatka u pojedinim momentima, bili su neoprezni u poslednjoj liniji posle centrašuta Kansela, zaboravili su na Gabrijela Hesusa koji je rutinski završio akciju za novo vođstvo.

Samo što je počelo drugo poluvreme Mo Salah je sa desne strane idealno proigrao Sadio Manea između trojice igrača Sitija, a Senegalac je efektno matirao Edersona za konačnih 2:2.

Šansu da domaćinu donese pobedu propustio je Marez u poslednjim momentima utakmice.