Juventusov gol dana: Noć kada je Srbin torpedovao Lipijev Inter na San Siru (VIDEO)

16.04.2022

12:42

0

Prošlo je 22 godine od velikog meča

darko - Copyright printscreen

Italijanski velikan Juventus proglasio je danas gol dana, izabravši iz svoje bogate arhive da to bude ujedno i sećanje na sjajnog srpskog golgetera Darka Kovačevića.

Na današnji dan 2000. godine odigrao se veliki derbi Serija A između Intera i Juventusa na Đuzepe meaci u Milanu, a gosti su slavili rezultatom 2:1.

Junak pobede bio je Kovačević sa dva pogotka u 55. i 79. minutu, a jedni strelac za domaće bio je Klarens Sedorf u 83. minutu.

Inter: Peruci, Šimić (od 85. Moriero), Blan, Kordoba, Zaneti, Koe, Di Bjađo, Serena (od 69. Mutu), Sedorf, Rekoba, Zamorano. Trener Marćelo Lipi.

Juventus: Van der Sar, Ferara (od 88. Tudor), Montero, Julijano, Zambrota, Konte, Davids, Pesoto, Del Pjero (od 85. Esnajder), Kovačević, Inzagi (od 66. Takinardi). Trener: Karlo Anćeloti.

Juventus danas igra protiv Bolonje u 18.30 a očekivanja "bjankonera" i dalje su velika od srpskog fudbalera. U centru pažnje biće ponovo Dušan Vlahović.