Burna istorija derbija na 16. april: Stanković pogodio mrežu Kralja, majstorija Ćirića, projektil Evertona (FOTO/VIDEO)

13:00

0

Derbi iz 1997. godine još izaziva polemike među navijačima zbog gola Partizana

stanković - Copyright MN Press

U istoriji večitih derbija odigrana su tri na 16. april. Rezulat je izjednačen po jedna pobeda obe ekipe i remi uz gol razliku 5:5. Baš na 16. april aktuelni trener Crvene zvezde, tada 17-godišnja nada crveno-belih Dejan Stanković postigao je svoj prvi gol u večitom derbiju, ali se nije radovao na kraju.

Na toj utakmici postignut je jedan od najkontroverznijih golova u derbijima, jer su igrači Zvezde prigovarali sudiji Saviću zbog faula nad Ćiriću, a njihov rival je brzo izveo slobodan udarac i Hristov je prevario golmana Jevrića dok se ne ivici kaznenog još vodila polemika oko opravdonosti dosuđenog faula. Izjednačio je Stanković, a derbije odlučila majstorija Ćirića.

16. april 1961. Crvena zvezda - Partizan 3:2 (2:0)

16. april 1997. Partizan - Crvena zvezda 2:1 (1:0)

Partizan - Crvena zvezda 2:1 (1:0)

Stadion: JNA. Gledalaca: 30.000. Sudija: Savić. Strelci: Hristov 32, Ćirić 78 - Stanković 77.

Partizan: Kralj, Bolić, Saveljić, Tomić, Sabo, Taševski, Vukićević, Stojisavljević (Svetličić), Hristov (Tešović), Ćirić, Čakar (Pažin). Trener: Tumbaković

Crvena zvezda: Jevrić, Sakić, Đorović, Njeguš, Vanić, Bošković, Anić (Marinović), Pantelić, Jovičić, D. Stanković, Lazetić (Živković). Trener: Lazarević

Na 151. večitom derbiju sve što je bili fudbalski vredno pamćenja dogodilo se u poslednjih deset minuta utakmice. Zvezdu je u vođstvo doveo Sikimić u 85. minutu, a izjednačio je Everton u petom minutu sudijske nadoknade vremena udarcem sa preko 30 metara.

Interesantno je da će i narednog 16. aprila u konkurenciji za tim Crvene zvezde biti Aleksandar Katai i Slavoljub Srnić.

16. april 2016. Crvena zvezda - Partizan 1:1 (0:0)

Crvena zvezda: Kahriman - Cvetković, Luković, Rendulić, Ibanjez - Le Talek, Donald - Katai, Grujić (od 56' Plavšić), Srnić (od 78' Ristić) - Vijeira (od 53' Sikimić).

Partizan: Šaranov - Bandalovski, Gogua, Jovanović, Bogosavac - Everton, Brašanac, Kosović - Mihajlović, Stevanović (od 83' Vlahović) - S. Ilić (od 73' Božinov).