Barsa jača od tri penala! De Jong u nadoknadi srušio Levante!

21:35

0

Sjajan meč na kraju nedelje u Primeri

Tan2022-4-10_2355175_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Alberto Saiz

Luk de Jong je pogotkom za 3:2 Levanteu u sudijskoj nadoknadi doneo Barseloni nova tri boda, iako su se, činilo se, već pomirili da će osvojiti samo jedan. Pored tri penala koja su im svirana, fudbaleri domaćeg tima na kraju nisu uspeli da izbegnu poraz.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, pa se na pauzu otišlo sa 0:0. Već na startu drugog dela Levante je došao do vođstva. Igrao se 52. minut kada je Hoze Luis Morales rutinskim udarcem sa bele tačke savladao Marka Andrea Ter-Štegena za 1:0.

Samo četiri minuta kasnije, Rožer Marti je imao priliku da udvostruči prednost. Lopta je pogodila u ruku Erika Garsiju i sudija je ponovo pokazao na istu belu tačku. Marti je uzeo loptu, ali je Ter-Štegen pročitao stranu i otklonio opasnost. Možemo reći da je taj momenat bio odlučujući za ishod ovog meča.

Barselona je naravno kaznila taj promašaj i to posle nepuna tri minuta. Osman Dembele koji igra u sve boljoj formi je probio po strani i uputio centaršut ka Pjeru Emeriku Obamejangu koji se odlično snašao i glavom izjednačio rezultat.

Četiri minuta kasnije smo videli i preokret. Igrao se 63. minut kada je Gavi proigrao razigranog Pedrija, a ovaj bez problema matirao Dani Kardenjaza.

Onda kada se očekivalo da će timovi ući u mirnu završnicu, Levante je dobio novi penal. Klemen Lengle je nagazio Pepelua i arbitar je bez mnogo razmišljanja okarakterisao to kao prekršaj. Odgovornost je preuzeo Gonzalo Melero i u 83. minutu izjednačio na 2:2.

Barsa nikako nije mogla do gola, sve do sudijske nadoknade. Luk de Jong koji je ušao samo nekoliko minuta ranije iskoristio je prvu šansu koju je imao. Đordi Alba je sa levog boka centrirao a holanski napadač fenomenalnim udarcem glavom pogodio za 3:2. Nije ni čudo što je Ronald Kuman izjavio da ne postoji igrač koji bolje igra glavom od njega.