22:10

0

Barselona slavila na gostovanju protiv Viljareala

Tan2021-11-27_222157518_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Alberto Saiz

Fudbaleri Barselone sa gostovanja Viljarealu doneli su tri boda, slavili su 3:1 (0:0), a meč su prelomili u samom finišu.

Memfis Depaj je bio precizan u u 88. minutu za 2:1. Loptu koju je prethodno ispucao golman gostiju Ter Štegen, nespretno je glavom zahvatio Pervis Estupinjan, a holandski napadač hitro reagovao, predriblao golmana i doneo vođstvo od 2:1. U nadoknadi vremena Filipe Kutinjo je realizovao penal za konačnih 3:1.

Prednost Kataloncima doneo je na početku drugog poluvremena još jedan Holanđanin u redovima Barse, Frenki De Jong. Abde je prošao po desnoj strani, nabacio loptu na suprotnu stranu, posle šuta Žordi Albe, na peterecu je na loptu reagova Depaj. Golman Rulji je odbranio njegov pokušaj, da bi odbitak u mrežu poslao De Jong, a posle pregledanog snimka, pogodak je priznat - 0:1.

Abde je imao sjajnu priliku u 5. minutu posle kornera, zahvatio je loptu glavom koja je išla pod prečku, odlično je reagovao golman domaćih Rulji i spasao gol. Gavi je potom pogodio stativu, priliku je imao i Depaj, dok na drugoj strani najbolji šansu je propustio Arnaut Danžuma. Našao se sam pred Ter Štegenom koji je odbranio njegov udarac iskosa.

U 76. minutu dobra kombinacija Viljareala, Danžuma je bio brži od Pikea, proigraio je Čukvuezea koji je brže reagovao od Oskara Mingeze i zatresao mrežu gostiju  za 1:1.