Kostić i Ajntraht imaju čemu da se nadaju protiv Barse, Rendžers iz minusa kreće u revanšu

21:01

0

Odigrani prvi mečevi četvrtfinala Lige Evrope

profimedia-0680989532 - Copyright Profimedia

U prvom meču četvrfinala Lige Evrope, Ajntraht i Barselona su u Frankfurtu odigrali nerešeno 1:1. Duel su obeležila dva prelepa pogotka.

Na početku drugog poluremena Ajntraht je poveo evrogolom Knaufa, njegov šut sa 20 metara završio je u mreži 1:0. Prethodno je reprezentativac Srbije Filip Kostić centrirao sa desne strane u kazneni prostor gostiju, na odbitak je reagovao Knauf i efektno matirao Ter Štegena.

Još atraktivniji je bio izjednačujući pogodak Barselone, nekada čuveni tika-taka sitem Katalonaca ponovo je proradio u 66. minutu i Feran Tores je nakon serije preciznih dodavanja saigrača pogodio mrežu za 1:1.

Đibril Sou je imao priliku u 8. minutu za domaćina, njegov udarac iz povoljne pozicije završio je pored gola. Deset minuta kasnije Feran Tores je proigrao Obamejnga koju je utčao sa desne strane, ciljao je bliži ugao i zatreso spoljnu stranu mreže.

Meč u Ajntrahtu sudio je srpski internacionalac Srđan Jovanović. U 39. minutu dosudio je penal za domaćina nakon centrašuta Kostića i duela u petercu između Busketsa i Knaufa. Nakon pregledavanja snimka Jovanović je promenio odluku.