Traže da se ponovi revanš meč baraža za Svetsko prvenstvo jer je "sudija bio skandalozan"!

31.03.2022

18:41

0

Alžirci besni posle poraza od Kameruna

afrički kup nacije - Copyright Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe/

Zanimljiv zahtev stigao je na adresu Fife. Alžir traži da se drugi meč baraža za Svetsko prvenstvo u Kataru ponovi! A sve zbog, kako kažu, skandaloznog suđenja!

Alžir je eliminisan posle produžetaka od Kameruna posle poraza od 1:2, a pobedonosni gol postigao je Toko Ekambi u 124. minutu!

Napadač Alžira Islam Slimani dao je gol u drugom poluvremenu, ali je on poništen posle ofsajda pri rezultatu 1:0 za Kamerun. Kasnije mu je poništen i gol u 98. minutu, iako je sudija iz Gambije Bakari Gasama prvo priznao pogodak. VAR nije bio na strani Alžiraca.

Videćemo kakva će biti odluka Fife, posebno zato što je žreb za Svetsko prvenstvo sutra u Dohi.

U međuvremenu se Šaraf Edin Amara povukao sa mesta predsednika saveza zbog neuspelog kvalifikovanja na Mundijal.