Rikardo doneo Partizanu bodove: Lukić propustio priliku da sve zakuva u finišu (VIDEO)

21.03.2022

17:55

0

Trubači su zatvorili 28. kolo Superlige na "Bombonjeri"

Rikardo - Copyright FK Partizan

Fudbaleri Partizana u 28. kolu Superlige Srbije savladali su Radnik u Surdulici sa 2:1 (1:1).

Crno-beli su imali imperativ pobede, ali su se i mučili. Na kraju golovima Terzića i Rikarda stigli su do celog plena. U sastav beogradskog tima vratio se, nakon povrede Bibras Natho.

Uvodni minuti susreta u Surdulici protekli su u "opipavanju" pulsa oba tima. Prvi je zapretio Partizan, loptama ka povratniku Nathu i Rikardu, ali je sve to bilo zagrevanje za mladog Ranđelovića na golu.

Više lopte u posedu su imali gosti, ali opasniji u napadu je bio Radnik

Natho, i ovog puta Vujačić, su u 17. minutu mogli da Stanojevićevoj ekipi donesu prednost, a onda je ofanzivu gostiju prekinuo Milovanović i to iz akcije koja nije mnogo obećavala, ali je glavom poslao loptu iza gola Stevanovića.

Shvatio je Partizan tada ozbiljnost situacije, te su krenuli napadima preko desnog krila i Meniga.

Upravo je Holanđanin nakon jednog prodora dodao do Terzića, koji je u centru peterca uspeo da se snađe i savlada Ranđelovića. Prvi deo igre okončan je rezultatom iz 34. minuta, 1:1.

A ubrzo nakon što su ekipe krenule sa centra u drugo delu, Partizan je stigao do potpunog preokreta. Rikardo je šutirao sa levog krila, na ivici kaznenog prostora. Ovog puta Ranđelović nije mogao ništa, 2:1 za Partizan

Nakon pogotka i prekršaja koji minut kasnije, usledilo je koškanje na terenu, a u narednih dvadesetak minuta se više pričalo, nego što se igralo.

Vredno pomena do kraja meča je i udarac Jevtovića u glavu, zbog koje je morao da napusti teren, ali i još nekolicina prilika Meniga i Rikarda. Ranđelović je u obe situacije bio sjajan.

Domaćin j eu poslednjim sekundama mogao da zakuva sve, ali je prečka spasila Partizan, Lukić je upisao neverovatan promašaj.

U prvom ovosezonskom meču ovih rivala, u Beogradu je bilo 2:0 za Partizan golovima Jojića i Rikarda

Blog uživo:

95. minut - Gotovo, crno-beli nose ceo plen iz Surdulice

93. minut - Prečka je spasila Partizan! Veliki promašaj Viktora Lukića sa svega nekoliko metara

89. minut - Menig nije iskoristio dva neverovatna šuta i praznu mrežu, bolje rečeno, Ranđelović je intervenisao!

85. minut - Rikardo je blizu novog pogotka, nizale su se prilike, ali je odbrana bila prilično sigurna. U jednom napadu je dobio udarac po nogama, ali je ostao u igri

83. minut - Ofanzivu crno-belih prekinuli su domaćini, koji su koristili poslednje minute da ipak sačuvaju bar bod

79. minut - Jojić je centrirao iz kornera, a potom je šutirao Menig. Jeste bilo opasno, ali rezultat je ostao isti

72. minut - Jevtović je dobio udarac laktom u glavu, a lekar je zatrašio izmenu za prvotimca crno-belih

70. minut - Rikardo je stigao do pogotka, ali ipak ofsajd

66. minut - Na teren će Miloš Jojić, a na zaslužei odmor Bibras Natho

64. minut - Još jedan opasan napad Partizana preko Meniga, usledio je korner, pa potom gužva u kaznenom prostoru domaćih, ali su crno-beli previše kombinovali

58. minut - Krvavog čela je završio Bogdanovski, nakon što je natrčao na visoko podignutu  nogu Uroševića

56. minut - Kockao se Partizan, ali nakon što je Stevanović "izleteo", a Vujačić mu vratio loptu u ruke, sudija je podigao zastavicu za ofsajd

50. minut - Koškanje na terenu nakon faula Oreščanina, ali su sa kartonom prošli i on i Rikardo, zbog burne reakcije

48. minut - Preokret Partizana! Rikardo je još jednom pokazao da voli da igra sa Radnikom. Pirlikom šuta sa ivice kaznenog prostora, Ranđelović nije mogao ništa!

46. minut - Drugi deo meča počinje napadom Partizana

FK Partizan

45. minut - Gotovo je prvo poluvreme u Surdulici, 1:1

41. minut - Preti Partizan. Menig je najopasniji igrač crno-beih, dok sa bokova podržavaju Urošević i Lutovac

34. minut - Krenuo je Menig po desnoj strani, bilo je jasno koliko je opasno. Pronašao je Terzića u centru peterca, koji je loptu poslao ispod Ranđelovića!

33. minut - Shvatili su crno-beli ozbiljnost situacije, ali je domaćin kontrolisao dešavanja na terenu

27. minut - Vodi Radnik! Uroš Milovanović je glavom poslao loptu iza leđa Stevanovića!

23. minut - Stevanović čuva crno-bele. Definitivno je ovo period golmana

21. minut - Opasno je krenuo Partizan, ali je Radmanovac izblokirao pokušaj Rikarda. Usledio je korner, a samo je odlična intervencija Ranđelovića sačuvala 0:0, nakon pokušaja Vujačića!

20. minut - Faul Vujačića blizu kaznenog, dobro ubačena lopta pred gol Stevanovića, ali je samo "proletela" u gol aut

17. minut - Centaršut Natha nakon prekršaja, najviši u skoku je Vujačić, ali je Ranđelović upisao još jednu intervenciju

15. minut - Pokušao je Urošević, ali je izblokiran. Vraćenu loptu je uputio ka mladom Terziću, ali udarac glavom je završio pored stative

11. minut - Prvi konkretniji napad domaćina, ali su zaustavljeni nadomak kaznenog prostora

8. minut - Mirno je u Surdulici. Kvalitet terena predstavlja problem po oba tima

5. minut - Partizan šalje lopte ka Rikardu i Nathu, ali lak posao za Ranđelovića

3. minut - Oba tima "opipavaju" puls rivala, konkretniji je gosti, ali nedovoljno opasan

1. minut - Domaćin ima prvi napad

Stadion: FK Radnik

Sudija: Miloš Milanović

RADNIK (4-2-3-1): Ranđelović – Bogdanovski, Radmanovac, Oreščanin, Stojanović – Medić, Mitošević – Duronjić, Babić, Milovanović – Spasić

PARTIZAN (4-2-3-1): Stevanović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jevtović – Terzić, Natho, Menig – Rikardo