Mitar i dalje na koti 35, Fulam izbegao poraz

14:53

0

Ipak, liderska pozicija je zacementirana

profimedia-0661665409 - Copyright Profimedia

Na današnjoj utakmici 37. kola Čempionšipa, između Barnslija i Fulama, Aleksandar Mitrović se nije upisao u listu strelaca, a meč je okončan remijem, 1:1.

Domaći koji se bore za opstanak, bili su nadomak tri boda, nakon što su u 44. minutu stigli do pogotka, kada je iz jedanaesterca bio precizan Moris.

Fulam je nešto sporije igrao u nastavku, ali je njihov odgovor usledio u 86. minutu, kada je Hari Vilson na asistenciju Karvalja pogodio za konačnih 1:1.

Lider je mogao i do sva tri boda u nadoknadi vremena, ali Vilson nije iskoristio novu priliku.

Najbolji strelac lige, Aleksandar Mitrović, iako je proveo čitavih 90 minuta na terenu, bio je odlično čuvan, te se nije upisao u listu strelaca, pa je i dalje na koti 35.

Uprkos remiju, Fulam je i dalje vodeći, sa 77 bodova, čak 14 više od drugoplasiranog Hadersfilda, i to uz utakmicu manje, a prati i trećeplasirani Bornmut sa 62 boda, ali uz tri utakmice manje od lidera.

Barnsli je ostao na 22. mestu sa 25 osvojenih bodova, četiri manje od Redinga koji je prvi ''iznad crte''.