Neverovatno! Kapiten Zvezdinog rivala brutalno startovao, poslao protivnika van terena, a nije dobio ni žuti! (FOTO)

03.03.2022

10:36

0

Prvak Srbije za sedam dana gostuje u Glazgovu

glazgov rendzers - Copyright Profimedia

Protivnik Crvene zvezde u dvomeču osmine finala Lige Evrope biće Rendžers. Ekipa iz Glazgova je sinoć odigrala meč Premijeršipa i pobedila Sent Džonston sa 1:0. Jedini gol, već u trećem minutu dao je Glen Kamara.

Ali, još jedan detalj je obeležio ovaj meč. To je start kapitena "policajaca" Džejmsa Tavernijea (crni dres) nad Alisterom Krofordom u 76. minutu. Fudbaler Sent Džonstona nije mogao da nastavi meč, pa se povela polemika da li je ovaj grubi start bio za kaznu, mada Tavernije nije dobio ni žuti karton.

Za nekadašnjeg napadača Rendžersa, Krisa Bojda to je bio prekršaj za žuti karton, ali ne više.

- Mislim da je ovo za žuti karton. Da je korišćen VAR možda bi odluka sudije bila drugačija - kazao je Bojd, ali u škotskoj sportskoj javnosti ima mnogo onih koji tvrde i da je Tavernije odlično prošao što nije isključen.

Podsetimo, ekipa Dejana Stankovića će 10. marta biti gost na "Ajbroksu", a zatim sedam dana kasnije domaćin na "Rajku Mitiću".