Partizan bez velike muke do tri boda: Snalažljivi Rikardo i projektil Jojića za trijumf pred večiti derbi (VIDEO)

14:05 >> 17:03

0

Četa Aleksandra Stanojevića bolja od ekipe Nenada Lalatovića

partizanradnkg59 - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana ostvarili su laganu pobedu 2:0 (2:0) protiv ekipe Radničkog iz Kragujevca, pa su pred večiti derbi na stadionu "Rajko Mitić" zadržali pet bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu.

Golove za crno-bele postigli su Rikardo Gomeš u 18 i Miloš Jojić u 34.

Izašli su Kragujevčani sa jakim adutom na klupi, ali bez dovoljno kvaliteta za snažniji otpor lideru lige. Ni Nenad Lalatović nije mogao da im očvrsne bedeme, pa je i on sam bio svestan nakon uvodnih minuta da će danas morati da kruni ugled tradicionalno neugodnog rivala crno-belima.

Do 34. minuta bilo je 2:0 za crno-bele, a mogla je da pukne i "petarda" da je Jojić pogodio prazan gol glavom sa pet metara ili da Nikola Terzić i Rikardo u nekoliko navrata nisu pravili potez više. Zapretili su jednom i gosti, i to ponovo iz prekida, što je bila slaba tačka još na pripremama u Turskoj, ali je ostala nekažnjena.

U nastavku Stanojević je odlučio da odmori krila Terzića i Kvinsija Meniga, ukazavši šansu Nemanji Joviću i kapitenu Lazaru Markoviću, dok Saše Zdjelara i Nemanje Miletića nije bilo u protokolu za ovaj meč. Kao da su izmene i crveni karton igraču Radničkog Voji Ubiparipu zbog neopreznog starta nad Igorom Vujačićem potpuno pokvarili dobar ritam iz prvog poluvremena tako da se u preostalih 45 minuta nije dogodilo ništa vredno pažnje

Blog uživo:

KRAJ

92. minut - Krenuli su crno-beli u jedan od poslednjih napada, ali promene rezultata nije bilo.

90. minut - Igraće se još tri minuta

87. minut - Snažan šut Jevtovića po sredini gola, ali je Lukić bio na mestu

84. minut - Igor Vujačić je na kraju morao iz igre zbog rasekotine koju je dobio na glavi, a menja ga Bojan Ostojić

80. minut - Pokušali su Kragujevčani, pala je lopta u kazneni prostor Stevanovića, zatim j ei oboren jedan igrač gostiju, ali od svega, ništa na kraju

78. minut - Dobar potez Baždara, koji je potom fauliran na ivici kaznenog prostora, a centaršut Jojića, bio je i te kako opasan po odbranu Radničkog

77. minut - Teren je napustio Nemanja Tomić, nekadašnji igrač Partizana, pa je usledio aplauz navijača crno-belih. Zamenio ga je Trifunović

70. minut - Promene u sastavu, Milovanović i Baždar su na terenu, a izašli su Natho i Rikardo. Dvostruka izmena i Lalatovića, Jovanović i Pišečvić su izašli, a na terenu su sada Brnović i Maksimović

69. minut - Mogao je Partizan da ugrozi Lukića, ali nakon kornera Jojića, Natho je srušen pored stative, a sudija nije provenio da je bilo prekršaja.

64. minut - Nešto bolja igra ekipe Nenada Lalatovića

58. minut - Zapretio je Radnički preko Milisavljevića, ali je šut završio preko gola

49. minut - Nezgodan udarac za štopera partiazan, Igora Vujačića. Glavom je krenuo na loptu, a Ubiparip nogom, pa je "zaradio" rasekotinu kopačkom. Nakon konsultacija iz VAR sobe, sudija je promenio odluku i umesto prvobitno žutog kartona, pokazao crveni igraču Radničkog

48. minut - Napar Partizana upravo preko Markovića, ali je odbrana gostiju na nešto višem nivou nego u prvom delu meča

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, promene u Partizanu. Na terenu su Marković i Jović, u svlačionici su ostali Terzić i Menig

45. minut - Ništa važnije nije se dogodilo do odlaska na poluvreme

39. minut - Smirili su se napadi domaćih u finišu poluvremena.

34. minut - Golčina Jojića! U nastavku prethodne akcije, kapiten na današnjem meču je uputio snažan šut u dalji ugao. Obrana ovog puta nije mogla da interveniše

33. minut - Šta su promašili fudbaleri PartizanaMenig i Terzić su kombinovali, a odbrana je reagovala na gol-liniji

27. minut - Partizan je blizu drugog gola. Odlično su kombinovali crno-beli, ali u trenucima kada je Menig morao da šutne, gotovo da nije bilo načina da to učini.

24. minut - Prava prava prilika i na drugoj strani, nakon kornera je Stevanović pao, ali Radnički nije iskoristio priliku

22. minut - Nova velika prilika, ali promašaj! Rikardo je prošao po levoj strani i centrirao, Jojić je pak prevario odbranu gostiju, ali je šutirao preko gola. Bio je ljut na sebe, ali utakmica ide dalje

18. minut - Grešku odbrane iskoristio je Menig, koji je uposlio Rikarda. Iako između  odbrambenih igrača, napadač crno-belih je uspeo da lobuje Lukića, 1:0

16. minut - Radnički je uspeo da na nekoliko trenutaka prebaci težište igre na polovinu koju danas čuva Nemanja Stevanović

12. minut - Centaršut Jojića nakon prekršaja, gužva u kaznenom prostoru gostiju, ali se rezultat nije menjao. Domaćini su se žalili zbog povlačenja, ali sudija je smatrao da nije bilo prekršaja nad Rikardom i Terzićem

7.  minut - Nastavlja se ofanziva domaćina, ali bez konkretnijih prilika

4. minut - Prvi opasan napad crno-belih, Natho šutira po sredini, sa sigurno 25 metara, a na golu gostiju je Lukić bio siguran

1. minut - Utakmica je počela napadom Partizana

Sastavi:

Partizan: Stevanović, Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević, Jevtović, Natho, Jojić, Terzić, Menig, Rikardo.

Radnički KG: Lukić, Jovanović, Pecelj, Milisavljević, Varjačić, Piščević, Andrić, Vidović, Gajić, Ubiparip, Tomić.

Stanojević je ostavio Aleksandra Popovića na klupi, dok je mesto bonusa zauzeo Nikola Terzić.