Vatreno na „Karađorđu“! Vojvodina srušila Napredak uz dva promašena penala!

15:58

0

Novosađani prekinuli niz od tri meča bez pobede

Veljko Simić (sa loptom) - Copyright MN Press

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Napredak rezultatom 1:0, u 22. kolu srpskog prvenstva.

Gol odluke dao je Veljko Simić. On je bio strelac u 54. minutu. Odlično je reagovao posle dobrog centaršuta Lazarevića i udarcom glavom savladao protivničkog golmana.

Vojvodina je tako prekinula niz od tri prvenstvene utakmice bez pobede. Prvi deo sezone je završila sa dva uzastopna poraza i potom remijem.

Vojvodina je mogla da reši utakmicu sredinom drugog poluvremena, ali tada dva puta u dva minuta nije iskoristila penal. Prvo je šutirao Bojan Matić u 73. minutu, a Nikola Vasiljević je odbranio. Posle intervencije VAR-a, penal je ponovljen zbog toga što je jedan igrač Napretka ranije ušao u kazneni prostor. Izvođač je promenjen, ovog puta šutirao je Zukić, ali je i njemu Vasiljević odbranio jedanaesterac.

Novosadski klub zauzima četvrto mesto na tabeli sa 33 boda. Tri manje ima Napredak, koji je mesto ispod.