Vlahović već počeo da isplaćuje 75 miliona! "DV7" zajedno sa drugim debitantom srušio "srpsku Veronu" (VIDEO)

21:35

0

Doskorašnji golgeter Fiorentine je pogodio već u 13. minutu

Tan2022-2-6_21193885_0 - Copyright Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Fudbaleri Juventusa su pobedili Veronu u utakmici 24. kola Serije A, rezultatom 2:0, a strelci su bili debitanti u dresu velikana iz Torina, Dušan Vlahović i Denis Zakarija. Juve je sada na četvrtom mestu, dok je Verona ostala na devetoj pozicije tabele Serije A.

"Stara dama" iz Torina, tačnije trener Masimilijano Alegri je krenuo veoma ofanzivno, sa Vlahovićem, Paulom Dibalom i Alvarom Moratom. I to se isplatilo. Srbin, pridošlica iz Fiorentine je na početku meča dobio ovacije navijača na "Alijanc areni", a već u sedmom minutu je testirao golmana gostiju Lorenca Montipa. Reprezentativac Srbije je snažno šutirao, ali je golman gostiju sjajno intervenisao.

A onda, u 13. minutu koji za njega nije bio baksuzan, trenutak za pamćenje. Proigrao ga je Dibala, a najskuplji srpski fudbaler svih vremena (75 miliona evra) majstorski lobovao Montipa. Za 18. pogodak u tekućoj sezoni, pa je sada na vrhu liste strelaca, uz Ćira Imobilea.

U 27. minutu, Vlahović je ponovo bio u centru pažnje. Oboren je u kaznenom prostoru, ali sudija Luka Masimi nije smatrao da je to za penal. U 38. minutu, ponovo je Vlahović pokušao, ali je bio neprecizan. U nastavku meča, u završnici prvog poluvremena pokušao je i Darko Lazović, ali fudbaler gostiju i reprezentativac Srbije nije bio precizan.

Na početku drugog poluvremena, Lazović je preuzeo kapitensku traku od Migela Velosa. Već u 61. minutu, i Zakarija se upisao u strelce. Novajlija koji je došao iz Borusije Menhengladbah je iskoristio dodavanje Morate i bez mnogo problema rešio situaciju jedan na jedan. Lopta je završila u donjem uglu.

U 79. minutu, Vlahović nije uspeo da stigne loptu koju je poslao Huan Kvadrado, pa je prilika otišla u nepovrat. Samo četiri minuta kasnije, Zakarija je morao napolje, zbog povrede, pa mu ovaj debi neće ostati u potpunosti u najlepšem sećanju. U 84. minutu, igru je napustio drugi Srbin u redovima Verone, Ivan Ilić.

U narednom periodu, Juve očekuju dueli Kupa Italije, sa Sasuolom, a zatim i okršaji Serije A, sa Atalantom, pa sa gradskim rivalom, Torinom. Posle toga, 22. februara, u Ligi šampiona igraće protiv Viljareala.