05.02.2022

19:19

0

"Rosoneri" posle preokreta savladali gradskog rivala

Olivije Žiru u utakmici Milan - Inter - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Milana savladali su Inter 2:1 (0:1) u 230. Derbiju dela Madonina i na taj način prišli "neroazurima" na bod zaostatka na vrhu tabele italijanske Serije A.

Inter je poveo u 38. minutu: posle kornera koji je izveo Hakan Čalhanoglu u gužvi pred golom najbolje se snašao Perišić i matirao Menjana.

Milan je u drugom poluvremenu za samo tri minuta uspeo da preokrene rezultat.

Žiru je sa dva gola doneo svom timu prednost: u 75. minutu je bio najspretniji nakon odbitka u šesnaestercu Intera, a zatim je u 78. minutu sjajno primio loptu i pored De Fraja poslao loptu u suprotan ugao Handanovićevog gola.

Dosta nervoze viđeno je pred kraj i nakon meča, a Teo Ernandez je u poslednjim trenucima dobio direktan crveni karton posle duela sa Damfrisom.

Inter u narednom kolu gostuje Napoliju, dok će Milan dočekati Sampdoriju.

Roma - Đenova 0:0

Inter - Milan 1:2 (1:0)