Kome treba Vlahović? Navijači Fiorentine ovo više neće pitati – SMS i Lacio pokorili Firencu!

21:50

0

Osmesi su brzo nestali sa lica navijača „viole“

Tan2022-2-5_22219574_1 - Copyright Tanjug/Mašimo Paolone/LaPreše via AP

Fiorentina je život bez Dušana Vlahovića počela na veoma bolan način. Lacio se prošetao „Artemio Frankijem“ i sa tri gola odneo tri boda iz Firence – 3:0.

Pitali su su se navijači „viole“ pre meča „Kome treba Vlahović?“, a odgovor je stigao ekspresno od Rimljana koje je i večeras maestralno vodio srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić.

Vezista „orlova“ je u 52. minutu krunisao lepu akciju Sarijevog tima rutinskom egzekucijom na asistenciju Zakanjija, da bi desetak minuta kasnije VAR odneo nadu domaćih u povoljan rezultat.

Igrao se 65. minutu kada je Danijele Orsato pokazao na belu tačku u korist domaćina, ali je posle asistencije iz VAR sobe promenio odluku, da bi samo pet minuta kasnije Ćiro Imobile duplirao prednost Rimljana i najavio konačan epilog meča, na koji je zavesa spuštena autogolom Biragija u 81. minutu.

Nikola Milenković i Matija Nastasić odigrali su ceo meč za Fiorentinu, dok ALeksa Terzić nije ulazio u igru.