Nemilosrdni Portugalci ponovo prvaci Evrope! Rusija u finalu prošla kao Srbija na početku

06.02.2022

19:39

0

Šampionat je bio organizovan u Holandiji

2022-02-06_203857 - Copyright Printscreen / Youtube / World Voley

Futsal reprezentacija Portugala odbranila je titulu prvaka Evrope. U finalu Evropskog prvenstva koje je organizovano u Holandiji pobedili su Rusiju sa 4:2 iako su imali dva gola zaostatka.

Poveli su Rusi golovima Antona Sokolova (10. minut) i Andreja Afanasjeva u 13. Zatim je Tomaš Pako u 19. minutu smanjio na 2:1. To je i bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, Andre Koeljo je bio dvostruki strelac (27. i 32. minut) za najavu preokreta. Konačan rezultat je postavio Pani Varela u 40. minutu.

Na ovaj način, Portugalci su postali druga reprezentacija kojoj je uspelo da odbrane evropski tron. To je pre pošlo za rukom Špancima (2007, 2010. i 2012.). Inače, Portugalci su i aktuelni prvaci sveta.

U utakmici za treće mesto, Španija je pobedila Ukrajinu sa 4:1.

Podsetimo, Portugalci su bili u grupi sa Srbijom, koja je eliminisana u prvoj fazi. Zanimljivo je da su i naši "orlovi" poveli sa 2:0, ali onda poraženi sa 4:2.