Kraj u velikom stilu! Futsaleri Srbije nadoknadili dva gola minusa i pobedom se oprostili od EP!

28.01.2022

21:20

0

„Orlovi“ savladali Holandiju 3:2

20211115nkSrbijaFutsal11 - Copyright MN Press

Možda nisu ostvarili rezultat kojem su se nadali, ali su se futsaleri Srbije na sjajan način oprostili od EP u Holandiji. U poslednjem meču grupne faze, protiv domaćina, „orlovi“ su nadoknadili dva gola zaostatka i slavili 3:2.

Iako je i pre meča bilo jasno da našoj selekciji treba mega čudo (pobeda od devet golova razlike) kako bi se našla u drugoj fazi šampionata, srpski futsaleri su od starta meča jasno pokazali da će učiniti sve da ga ostvare.

Ipak, od 12 šuteva ka golu rivala (osam u okvir) u prvom poluvremenu, nijedan nije završio iza leđa maestralnog golmana domaće selekcije, koja je povela već u trećem minutu preko Martinusa.

Kada je u 23. minutu Rakić zatresao sopstvenu mrežu, „orlovi“ su bili bliži trećem porazu na šampionatu, međutim do kraja meča preko Rajčevića (27’), Rajića (32’) i Stojčevskog (33’) su uspeli da stignu do velikog preokreta i pobede na oproštaju od kontinentalnog šampionata.