Danski golmani su noćna mora Mohameda Salaha! Egipćanin promašio drugi penal u Premijer ligi, Lester otvorio Sitiju put do trona!

28.12.2021 | 21:54

„Lisice“ minimalnim rezultatom srušile „redse“

Copyright Profimedia

Ukoliko Liverpul na kraju sezone ostane bez šampionske krune, jedan od najzaslužnijih za takav epilog biće golman Lestera Kasper Šmajhel. Danski čuvar mreže je u 15. minutu meča postao tek drugi golman u Premijer ligi koji je odbranio penal Mohamedu Salahu, usmerivši tako "lisice" ka velikoj pobedi protiv "redsa" - 1:0.

Zanimljivo, jedina dva penala koje je Salah promašio u Premijer ligi odbranili su danski golmani, pošto je pre Šmajhela to pošlo za rukom i Jonasu Leslu iz Hadersfilda 2017. godine.

U razmaku od samo dva dana Lester je pokazao dva potpuno različita lica. Pošto su sa "Etihada" ispraćeni sa šest lopti u mreži, "lisice" su se večeras naoštrile da sapletu drugog najvećeg favorita za premijerligaški tron i u tome na kraju uspele.

Trenutak odluke, posle promašenog penala Salaha, odigrao se u 59. minutu, kada je Ademola Lukman zatresao mrežu "redsa", ujedno im se osvetivši za bolnu eliminaciju iz Karabao kupa.

Podsetimo, Lester je pre samo šest dana vodio na "Enfildu" 3:1, da bi Minamino golom u petom minutu nadoknade vremena odveo meč u penal seriju, u kojoj su Klopovi izabranici na kraju slavili 5:4. Sada im je sreća "sa kreča" okrenula leđa...