Poigravala se Pepova mašinerija! Siti strepeo posle 4:0 protiv Lestera!

17:02

0

Arsenal dao pet komada Noriču, slavili Totenhem i Sautempton

Tan2021-12-26_16574714_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Scott Heppell

Pep Gvardiola je ponovo napravio mašineriju koja melje Premijer ligom. Mančester siti u nacionalnom šampionatu nije izgubio nijedan bod u poslednja dva meseca, a u finišu 2021. godine svu snagu „građana“ osetio je Lester, koji je sa „Etihada“ ispraćen sa šest lopti u mreži – 6:3.

Deveta uzastopna pobeda Sitija bila je viđena posle samo 25 minuta igre. Već tada na semaforu je stajalo nestvarnih 4:0. De Brujne je u petom minutu „otvorio“ rivala, Marez je u 14. duplirao prednost sa bele tačke, da bi Gundogan u 21. i Sterling u 25. minutu (penal) nagovestili brodolom „lisica“.

Uljuljkani ubedljivim vođstvom,“ građani“ su pre vremena povukli ručnu, što im se umalo surovo obilo o glavu. U razmaku od samo deset minuta, početkom drugog poluvremena, gosti su prišli na samo gol zaostatka pošto su mrežu Sitija tresli Medison (55’), Lukman (59’) i Iheančo (65’) , međutim nada u nesvakidašnji preokret trajala je veoma kratko.

Već u 69. minutu Laporte je vratio „građane“ na bezbednu razliku, da bi trijumf overio Sterling u 87. minutu.

Posle kratkotrajne rezultatske krize, na pobednički kolosek koji vodi ka Ligi šampiona, vratio se i Arsenal. „Tobdžije“ su sa gostovanja Noriču nose tri boda posle ubedljivih 5:0, a siguran trijumf ostvario je još jedan londonski klub. Na svom terenu, u malom gradskom derbiju, Totenhem je savladao Kristal Palas 3:0, dok je Sautempton u gostima savladao Vest Hem 3:2.

Premijer liga, 19. kolo

Mančester Siti - Lester 6:3 (4:0)
/De Brujne 5, Marez 14 penal, Gundogan 21, Sterling 25 penal, 87, Laport 69 - Medison 55, Lukman 59, Ihenačo 66/
Norič - Arsenal 0:5 (0:2)