Finiks ispustio prvu meč-loptu: Pol Džordž ostavio Kliperse u životu

0

Autor: Milan Nastić

Tim iz Los Anđelesa pobedio u Arizoni sa 116:102

Copyright Tanjug/AP Photo/Matt York/

Klipersi se ne predaju. Tim iz Los Anđelesa uspeo je da pobedi Finiks u Arizoni sa 116:102, čime su smanjili na 3:2 u finalnoj seriji Zapadne konferencije.

Sansi tako nisu uspeli da iskoriste prvu meč-loptu i plasiraju se u veliko finale, i to prvi put posle 28 godina.

Najzaslužniji za trijumf tima iz Kalifornije bio je Pol Džordž, koji je ostvario rekord karijere, jer je za 40 minuta postigao 41 koš, uz 13 skokova i šest asistencija, uz to sa odličnim procentom za šut od 75 odsto.

Očigledno da su domaćini bili pod velikim psihološkim pritiskom da im je potrebna još jedna pobeda i stignu do velikog uspeha i plasmana u veliko finale, što su na najbolji mogući način iskoristili Klipersi.

Od samog starta, gosti su krenuli silovito i već posle prve četvrtine napravili plus 10 (36:26).

U tom ritmu su nastavili i u drugoj deonici, ali trojkom Bukera u poslednjoj sekundi prvog poluvremena domaćini su nagovestili da mogu da preokrenu rezultat i na odmor se otišlo sa rezultatom 59:52 za tim iz Los Anđelesa.

Furiozno su krenuli košarkaški Finiksa u nastavku meča i dolaze u prvo, ali i jedino vođstvo tokom meča sa 62:61.

Međutim, to je bilo sve od košarkaša Sansa, Klipersi su se brzo vratili u ritam, ponovo preuzeli kontrolu u meču i na kraju zasluženo stigli do pobede koja ih je zadržala u igri da mogu da ostvare još dva trijufma i tako stignu do plasmana u veliko finale NBA.

Kao što smo napisali, najzaslužniji za trijumf Klipersa bio je Pol Džordž, dok je odličnu partiju pružio i Redži Džekson sa 23 poena, uz pet skokova i tri asistencije.

U poraženoj ekipi istakao se Buker, sa učinkom od 31 poena, dok je najbolji igrač tima iz Arizone Kris Pol utakmicu završio sa za njega skromna 22 koša.

Šesta utakmica finala Zapada igra se u noći između srede i četvrtka od 3.00 posle ponoći, a domaćini će biti Klipersi.