EURO 2020, Dan 5: Prvi dueli "grupe smrti" - Ronaldov istorijski meč i trijumf Francuske u Minhenu

0

Autor: Milan Nastić

Danas su odigrane dve utakmice grupe F

Copyright Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader, Pool

Peti dan na Evropskom prvenstvuje obeležio duel velikih rivala – Francuske i Nemačke. Dve selekcije koje su na šampionat stigle sa velikim ambicijama. Pored njih su igrali i Mađarska i Portugalija, pa nije slučajno, što je smatraju “grupom smrti”, jer od četiri reprezentacije, tri su najozbiljniji kandidati za najviši plasman na EP.

Prvo je u Budimpešti Mađarska dočekala Portugaliju. Odlično su se držali, izgledalo je da bi možda mogli da naprave senzaciju remijem, ali se to nije dogodilo. U poslednjih 10 minuta meča su primili tri gola (0:3).

Duel je obeležio Kristijano Ronaldo koji je tako postao najbolji strelac u istoriji EP.

Nešto kasnije su u Minhenu “koplja ukrstili” Nemačka i Francuska. Derbi dana je opravdao očekivanja, viđeno je pregršt šansi, ali samo jedan gol.

Taj pogodak je, na nesreću Matsa Humelsa, završio u mreži Manuela Nojera. Doduše, Francuzima su zbog ofsajda poništena dva gola u drugom poluvremenu.

U sredu su na programu tri utakmice. Prvo će od 15.00h u Sankt Peterburgu Rusija dočekati Finsku. Zatim od 18h u Bakuu igraju Turska i Vels, dok program od 21h u Rimu zatvaraju Italija i Švajcarska.

Pobeda Nemačke

Derbi današnjeg programa završen je pobedom Francuske. U Minhenu su autogolom Humelsa došli do tri važna boda za nastavak takmičenja.

Imali su Nemci svoje šanse da eventualno izjednače, a mogli su i Francuzi da slave ubedljivije. VAR im je poništio dva pogotka, kod oba je Mbape bio u ofsajdu. Kilijan je kod prvog bio strelac, kod drugog asistent Benzemi, ali nijedan od tih pogodaka nije priznat.

Nemci autogolom pomogli Francuzima

Derbi kola je obeležio Mats Humels. Njegova nespretna intervencija iz 20. minuta je donela prednost Francuzima. Zatresao je pogrešnu mrežu, matirao je Nojera i tako pomogao protivniku.

Na poluvreme u Minhenu su Francuzi otišli sa golom prednosti.

Dešam i Lev odredili početne postave

Selektori Frncuske i Nemačke odredili su početne postave za veliki okršaj. Didije Dešam se opredelio za ovih 11:

Joakim Lev je izabrao ovih 11 igrača za duel sa svetskim šampionom:

Sve spremno za početak prvog velikog derbija na EP

Nemci i Francuzi se uveliko zagrevaju za početak prvog velikog derbija na EURO 2020.

Pobeda Portugalaca

Završili su Portugalci posao trećim golom, posle najlepše akcije na utakmici. Strelac je bio ponovo Ronaldo, koji je u Budimpešti ponovo pomerio fudbalske granice.

Porugalci rešili meč

Mučili su se dosta Portugalci i onda su pronašli ključ za odbranu Mađarske. Učinio je to Gereiro u 84. minutu uz veliku pomoć sreće, da bi potom usledio i penal.

Loptu je uzeo Kristijano Ronaldo, realizovao je jedanaesterac i postao najbolji strelac u istoriji EP.

Portugalci se muče

Mnogi su prognozirali laku pobedu za Portugaliju u Budimpešti, ali se to po svemu sudeći neće dogoditi.

Mađari su, pred svojim navijačima, odigrali odlično prvo poluvreme i sačuvali mrežu (0:0). Najbolje šanse na meču imali su Ronaldo i Žota.

Sastavi za meč u Budimpešti

Poznati su sastavi  za utakmicu u Budimpešti.

MAĐARSKA: Gulaši – Botka, Orban, At. Šalaj – Lovrenčiš, Klejnhajsler, Nagi, Šafer, Fiola – Ad. Šalaj, Salai

PORTUGALIJA: Patrisio – Semedo, Dijaš, Pepe, Gereiro – Fernandeš, Karvaljo, Danilo – Silva, Žota, Ronaldo

Ronaldo već napravio šou

Peti takmičarski dana počinje mečom između Mađarske i Portugala u Budimpešti, i taj duel je zakazan za 18.00.

Najveća zvezda portugalskog tima, Ronaldo, već je u centru pažnje. Jer je pred duel sa našim severnim susedima, napravio šou na konferenciji za štampu kada je insistirao da se koka-kola skloni sa stola, i pozvao prisutne da piju vodu.

Mađari, će sa druge strane pokušati pred svojim navijačima da naprave senzaciju na EP i pokušaju da otmu bod favorizovanim Portugalcima.

Budite uz portal 24sedam i pratite najvažnija dešavanja i vesti sa prvenstva Evrope iz dana u dan.

Austrija u velikom problemu?

Makedonci su se žalili na psovanje Marka Arnautovića, UEFA je prilično oštra na nacionalizam.

Prva slika Eriksena iz bolnice obišla ceo svet

Danski fudbaler Kristijan Eriksen uspešno se oporavlja od srčanog udara koji je doživeo u meču prvog kola Evropskog prvenstva protiv Finske.

Igrač Intera oglasio se iz bolničke postelje i zahvalio se svima širom sveta koji su mu dali podršku prethodnih dan.