19:33 >> 19:54

0

Autor: M. R.

Turski klub slavio u Istanbulu - 86:79

Seriju loših rezultata u Evroligi košarkaši Efesa prekinuli su protiv Barselone86:79. Izabranici Ergina Atamana su u Istanbulu stigli do osme pobede, pa sada imaju polovičan skor 8-8. Ekipa koju predvodi Šarunas Jasikevičijus je na dosadašnjih 16 utakmica zabeležila 11 pobeda i pet poraza.

Posle izjednačenog prvog poluvremena (43:43) tim za koji igra srpski košarkaš Vasilije Micić je u trećoj četvrtini izgradio činilo se tada nedostižnu prednost. Preko Šejna Larkina došao je u 29. minutu do vođstva – 68:50. Međutim, Barselona nije u tom trenutku odustala, već je do same završnice pokušavala da se izdigne i da preokrene. Španci su na kraju uspeli da spuste razliku na jednocifren broj poena i tako ublaže poraz.

U pobedničkom sastavu najefikasniji je bio Šejn Larkin sa 23 poena, sedam skokova i osam uspešnih dodavanja za ukupan indeks korisnosti – 37. Micić ga je odlično pratio sa 17 poena, tri skoka i pet asistencija, dok je Krunoslav Simon ubacio poena manje – 16 (10-4 za tri, 4sk). Kod poraženih bolji od ostalih bio je Nikola Mirotić sa 18 poena i osam skokova.

Ovu 2020. godinu Barselona će zatvoriti duelom sa Bajernom u Minhenu 30. decembra. Efes će u 17. kolu odmeriti snage sa Real Madridom na domaćem terenu dan ranije.