aktuelno

Napadi na vladu Crne Gore zbog potpisivanja Temeljnog ugovora: "Rušenje bi značilo i rušenje našeg evropskog puta!"

11.07.2022

19:14

0

Predsedništvo Demokratske partije socijalista saopštilo je u nedelju da je vlada Crne Gore izgubila podršku zbog usvajanja Temeljnog ugovora sa Srpskom pravoslavnom crkvom

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Napadi na vladu Crne Gore zbog potpisivanja Temeljnog ugovora: "Rušenje bi značilo i rušenje našeg evropskog puta!"
Vlada CG - Copyright Printscreen / Youtube

U Podgorici je danas održana sednica Predsedništva Socijalističke narodne partije Crne Gore na kojoj je zaključeno da je ta stranka rešila jedan od prioriteta zbog kojeg je ušla u Vladu, a to je Temeljni ugovor sa Srpskom pravoslavnom crkvom.

SNP nastavlja dalje jer evropska agenda ne može da ceka, navodi se u saopštenju stranke.

Ističu da su spremni da nastave parlamentarni dijalog o svim pitanjima koja čekaju.

- Ova 43. Vlada je i nastala kako bi se realizovala evropska agenda i SNP je spremna da tome da svoj puni doprinos. Rušenje ove Vlade značilo bi rušenje evropskog puta Crne Gore - poručili su iz SNP-a.

Predsedništvo Demokratske partije socijalista saopštilo je u nedelju da je vlada Crne Gore izgubila podršku zbog usvajanja Temeljnog ugovora sa Srpskom pravoslavnom crkvom.

BONUS VIDEO:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: 24sedam

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike