
Veliki potencijal za saradnju: Ministar Popović u Abu Dabiju razgovarao sa brojnim ministrima (FOTO)
Ovo je drugi najveći događaj posvećen održivom razvoju u UAE

Dr Nenad Popović, ministar zadužen za međunarodnu ekonomsku saradnju, sastao se sa pet ministara Vlade Ujedinjenih Arapskih Emirata tokom svoje posete "Nedelji održivosti" u Abu Dabiju.
Ovaj drugi najveći događaj posvećen održivom razvoju u UAE, otvorio je predsednik UAE, šeik Mohamed bin Zajed Al Nahjan, a prisustvovali su svi članovi kraljevske porodice, predstavnici Vlade UAE, kao i 13 predsednika i premijera, i 40 ministara iz celog sveta.
Na sastanku sa ministrom spoljne trgovine UAE, dr Tanijem Ahmedom Al Zejudijem, razmatrano je povećanje trgovinske razmene između Srbije i UAE, koja beleži neprestani rast u prethodnom periodu.
Upravo je ministar Al Zejudi odigrao ključnu ulogu u jačanju odnosa između Srbije i UAE, tako što je potpisao Sporazum o sveobuhvatnom ekonomskom partnerstvu (SERA) između dve zemlje.
Pročitajte još:
Značajan potencijal za jačenje ekonomskih odnosa
Ministri su se složili da postoji značajan potencijal za dodatno jačanje ekonomskih odnosa, naročito u sektorima novih tehnologija, prehrambene industrije i čiste energije.
"Ujedinjeni Arapski Emirati za Srbiju predstavljaju izvanredno tržište sa ogromnim potencijalom, pre svega za sve one koji se bave prehrambenom industrijom, inženjerstvom, i najnovijim tehnologijama u oblasti digitalizacije i održive energije. Snažno ćemo raditi na povećanju obima našeg izvoza", istakao je Popović.

Razgovarao i sa brojnim ministrima o ekonomskoj saradnji
Takođe, ministar Popović je na marginama događaja razgovarao sa brojnim ministrima Vlade UAE o ekonomskoj saradnji UAE i Srbije.
Sa ministrom Sultanom Ahmedom Al Džaberom, razgovarao je o saradnji na poljima industrije i napredne tehnologije; sa ministrom Suheilom Al Mazruijem, o saradnji u oblasti čiste energije; i sa ministrom Abdulom Al Nuaimi, o produbljivanju bilateralnih odnosa.
Popović će učestvovati na ministarskom okruglom stolu sa zvaničnicima iz različitih zemalja, sa ciljem razmene ideja i iskustava u korišćenju veštačke inteligencije za ubrzanje energetske tranzicije.
Ova poseta predstavlja značajan korak ka ostvarivanju ogromnog potencijala za ekonomsku saradnju između Srbije i UAE, ali i daljem jačanju bilateralnih odnosa koji
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari