aktuelno

Ðurić zahvalio Vučiću i Petkoviću zbog dogovora o dokumentima

29.08.2022

10:45

0

On je podsetio da od sada svi građani Srbije - svi Srbi, Albanci, Bošnjaci, Mađari, Romi, Goranci - mogu slobodno da putuju na KiM uz lične karte

Ðurić zahvalio Vučiću i Petkoviću zbog dogovora o dokumentima
ambasador Marko Đurić - Copyright Privatna arhiva/Marko Đurić

Ambasador Srbije u SAD Marko Ðurić, nakon što je postignut dogovor o ličnim dokumentima sa Prištinom, zahvalio je na dalekovidosti i strpljenju srpskom timu koji su predvodili predsednik Srbije Aleksandar Vučić i direktor Kancelarije za KiM Petar Petković.

Ðurić je na svom Tviter nalogu zahvalio i "kolegama iz Stejt dipartmenta ZPDS (Gabrijelu) Eskobaru i ambasadoru (SAD u Srbiji Kristoferu) Hilu, kao i predstavnicima EU".

 

 

Ðurić je istakao da su "jednostrane mere vlade kosovskog premijera Aljbina Kurtija izazvale aktuelnu krizu na Kosovu", kao i da kontinuirano odbijanje Prištine da primeni sporazume iz Brisela i Vašingtona, nastavlja da bude akutni izazov za regionalnu stabilnost.

On je podsetio da od danas svi građani Srbije - svi Srbi, Albanci, Bošnjaci, Mađari, Romi, Goranci - mogu slobodno da putuju na KiM uz lične karte.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike