aktuelno

Madžgalj je 20 dana pred smrt ispunio najveću želju: Fotografije tog događaja nikad nisu objavljene - evo zašto

21.08.2025

10:45

0

Autor: M. G.

Kum mu je onda mnogo bio pomogao

Madžgalj je 20 dana pred smrt ispunio najveću želju: Fotografije tog događaja nikad nisu objavljene - evo zašto
Marinko Madžgalj - Copyright ATAImages/Antonio Ahel

Danas pokojni Marinko Madžgalj dvadeset dana pred smrt, u martu 2016. godine, krstio se u manastiru Ostrog - što je bila njegova velika želja. Kako je zbog bolesti već bio izuzetno slab, kum mu je onda bio od velike pomoći. 

Čitav čin jedva je izdržao, a zbog jednog - fotografije sa krštenja nikad nisu bile objavljene, niti će. 

Madžgalj je 20 dana pred smrt ispunio najveću želju: Fotografije tog događaja nikad nisu objavljene - evo zaštoMural Marinku Madžgalju, ATAImages/Antonio Ahel
 

- Svi smo verovali da će se dogoditi neko čudo, da će nam Bog u tome pomoći. Pre dvadesetak dana Maki me je pozvao i rekao mi je da želi da mu budem kršteni kum. To je za mene bila velika privilegija. Nisam bio kršten, pa sam prvo ja morao da primim svetu tajnu da bih bio njegov kum. Krstio sam ga pod Ostrogom - počeo je bio za "Informer" tada Marinkov veliki prijatelj i kolega, Dušan Kovačević, koji nije želeo da ga pita šta ga je tačno navelo da se krsti s 37. godina.

"O kraju nismo ni razmišljali..."

- Nisam ga pitao zašto je želeo to da uradi sada. Kada je hteo da priča o nečemu, Marinko bi to radio sam, niko nije morao da ga tera. Kad ne želi o nečemu da govori, jednostavno neće. Sam mi je rekao da je osetio potrebu da se krsti. Nismo razgovarali o njegovoj bolesti. To nije želeo, nismo razmišljali o kraju. Pričali smo o planovima, šta je sve pred nama i koje ćemo još snove ostvariti - objasnio je potom on, pa se osvrnuo na fotografije koje su napravili posle krštenja.

Madžgalj je 20 dana pred smrt ispunio najveću želju: Fotografije tog događaja nikad nisu objavljene - evo zaštoMarinko Madžgalj, Printscreen/Youtube/bojanp20
 

- Nikada ne bih dozvolio da se te naše privatne fotografije objave. Mnogo se fizički promenio. Delovao je nekako umorno, iscrpljeno. Želim da ga ljudi pamte onakvog kakav je bio, lep, veseo, nasmejan, pun života. Na kraju, nažalost, nije tako izgledao. Znam da ga sada čuvaju anđeli i da će tamo, kao i svuda pre, napraviti dobru atmosferu. Neka sada i oni malo osete kako je dobro imati ga. Uostalom i on zna da se jednog dana moramo ponovo sresti - zaključio je bio Kovačević. 

Marinko Madžgalj, da je poživeo, danas bi 21. avgusta obeležavao svoj 47. rođendan. 

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike