aktuelno

Velika akcija protiv korupcije: Irac davao mito policiji (VIDEO)

27.03.2026

14:44

0

Autor: N.S.

Pet osoba uhapšeno u više odvojenih akcija

Velika akcija protiv korupcije: Irac davao mito policiji (VIDEO)
Copyright MUP printscreen

U nastavku akcije borbe protiv korupcije i finansijskog kriminala, pripadnici Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, po nalogu posebnih odeljenja za suzbijanje korupcije viših javnih tužilaštava u Novom Sadu i Kraljevu, u više odvojenih akcija, uhapsili su pet osoba zbog koruptivnih krivičnih dela, saopštio je danas MUP.

Među uhapšenima su državljanin Irske Č. P. (55) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo davanje mita, V. Đ. (65) iz Raške, zbog sumnje da je počinila zloupotrebu službenog položaja, kao i N. S. (33), D. K. (42) i I. Š. (41), sa područja Novog Sada, osumnjičeni za krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.

Sumnja se da je Č. P. u prostorijama Policijske uprave u Subotici ovlašćenim službenim licima ponudio mito u cilju prekidanja službene radnje, navodi se u saopštenju.

Dodaje se da se V. Đ sumnjiči da je kao matičar matičnog područja Raška, mimo zakonskih procedura, uz novčanu naknadu, nezakonito upisala jednu osobu u Matične knjige rođenih, dok je u drugom slučaju bez fizičkog prisustva lica izdala lična dokumenta i za tu uslugu, takođe, primila novac.

Kada je reč o N.S, D.K i I.Š, oni se sumnjiče da su u periodu od 2021. do 2024. godine, nenamenski potrošili sredstva isplaćena od gradskih uprava Grada Novog Sada u ukupnom iznosu od 6,2 miliona dinara, a da pri tome nisu realizovali ugovorom preuzete obaveze udruženja građana čiji su zakonski zastupnici.

- N. S, D. K. i I. Š. uhapšeni su u okviru aktivnosti na otkrivanju krivičnih dela nastalih od strane odgovornih lica u udruženjima građana čiji je rad po projektima finansiran od strane gradskih uprava Grada Novog Sada, a u kojima je, kako se sumnja, dolazilo do nenamenskog trošenja sredstava iz gradskog budžeta - ističe se u saopštenju.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivične prijave, biti privedeni nadležnim tužilaštvima. Pripadnici Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP nastavljaju dalji rad na suzbijanju korupcije na teritoriji Srbije.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike